BERAN 21. 3. – 20. 4.

Počítejte se dny a týdny, kdy nebude ani tak důležité to, co chcete a potřebujete vy. Důležitý bude váš partner, to, co si vymyslí, a to, pro co se rozhodne. Pak je jen potřeba, abyste dokázali jeho pokyny respektovat. Snadné to nebude, ale jiná cesta k tomu, abyste získali všechno, co chcete a potřebujete, není. Když se vám bude dařit, nezapomeňte ho za to pochválit a nahlas přiznat, že váš úspěch je převážně jeho zásluhou. Trochu lichotek, které na jeho adresu pronesete, váš vztah neobyčejně posílí.

Zdroj: Youtube

BÝK 21. 4. – 21. 5.

Nehledejte problémy tam, kde nejsou a kde je jejich výskyt krajně nepravděpodobný. Čím víc se budete stresovat, tím horší scénář si malujete. Kdybyste se místo toho zaměřili na optimální využití zatmění, které se ve vašem znamení 28. října odehrává, bude to podstatně lepší. Jde o den, kdy byste si měli zajistit čas, který můžete věnovat pouze sami sobě. Zároveň byste si však měli slíbit, že nebudete nic schovávat. Zejména šperky máte sklon schovat tak dobře, že je už nikdy nenajdete.

BLÍŽENCI 22. 5. – 21. 6.

Až do 23. října je na vaší straně nejen Slunce, ale nejdříve i Mars a posléze Merkur. Jde o planetární síly, které zaručí, že se vám podaří většina z toho, do čeho se pustíte. Úspěch budete mít zejména tam, kde je potřeba mluvit a své názory a nápady logicky obhajovat. Kromě toho si musíte najít čas nejen na partnera, ale i na příbuzné a kamarády. Veškerá energie, kterou do posílení výše uvedených vztahů dáte, se vám později v tom nejlepším vrátí.

RAK 22. 6. – 22. 7.

V době, kdy je Slunce ve Vahách (což je letos do 23. října) se věnujte především rodině. To, že vám starší generace vysvětluje, že vás k ničemu nepotřebuje, protože jí nic nechybí, ještě neznamená, že to je pravda. Když se rozhodnete, že budete starouškům pomáhat, je to na místě. Musíte však zvolit způsob, který bude respektovat jejich hrdost. Jakmile jim řeknete, že jim jen vracíte to, co pro vás udělali dříve oni, budou na to slyšet. Svým dětem nic vysvětlovat nemusíte. Příkladem je pro ně to, co pro rodinné seniory děláte.

LEV 23. 7. – 22. 8.

Když zjistíte, že jsou věci, kterým nerozumíte, je to pro vás podnět k doplnění vašeho vzdělání a veškerých dovedností. Díky Merkuru, který mezi 5. a 22. říjnem pobývá ve vašem sektoru komunikace, si všechno nové budete osvojovat rychle a velice efektivně. Zároveň jde o období, které můžete využít pro znovunavázání kontaktů s lidmi, s nimiž jste si kdysi byli opravdu blízcí. Kdybyste se rozhodli, že uspořádáte sjezd spolužáků, rodáků nebo širší rodiny, měli byste to udělat. Jde o nápad, který vám do života vnese vzruch, osvěžení a spoustu pozitivních zážitků.

PANNA 23. 8. – 22. 9.

Po létě, ve kterém se Venuše zdržovala ve vašem sektoru tajemství, se můžete těšit na pozitivní změnu. Rozhodnete se, že své dosud skrývané lásce dáte zelenou! Partnerovy reakce se obávat nemusíte. Dokonce se dozvíte, že na podobný posun už dlouho čekal a skoro už nevěřil, že se uskuteční. Když se pak 11. října ve vašem sektoru lásky a romantiky obrátí do přímého chodu Pluto, můžete se těšit na další vztahové posuny. Když vám vaše láska nabídne prstýnek nebo začne mluvit o svatbě, dejte najevo, že právě splnila vaše vroucí přání…

VÁHY 23. 9. – 23. 10.

Slunce, které až do 23. října pobývá ve vašem znamení, vám dává šance k zásadním změnám. Kdybyste chtěli změnit byt tak, aby vyhovoval vašim představám, máte skvělou šanci. Na to, abyste partnera přesvědčili, že je to opravdu nutné, využijete mezi 5. a 22. říjnem energii Merkura ve svém znamení. Všechno mu vysvětlíte tak, aby pochopil, že je to opravdu potřeba. Pozor si dávejte jen kolem 14. října, kdy ve vašem znamení probíhá sluneční zatmění. To, s čím se v tomto dni rozloučíte, se vám do života už nevrátí!

ŠTÍR 24. 10. – 22. 11.

Zásadní změnu vnáší do vašeho života Mars, který se 12. října přesouvá do vašeho znamení. Pod jeho vlivem si začnete věřit podstatně víc, než jste si věřili dosud. Pochopíte, že se ze svého jednání, natož ze svých plánů nemusíte nikomu zpovídat. Když se o důvody vašich rozhodnutí začnou zajímat rodiče, do háje je poslat nemůžete. Můžete je však ujistit, že velice dobře víte, co děláte, a že se o vás tedy nemusí bát. V práci čekejte úkoly navíc. Máte se ujmout organizace firemního vánočního večírku nebo nějaké dobročinné akce?

STŘELEC 23. 11. – 21. 12.

V době, kdy je Slunce ve Vahách, máte dojem, že doháníte poslední zbytky léta. Pokud je příznivé počasí, chodíte na houby a jezdíte na kole. Kromě toho přemýšlíte, zda se ještě nemáte dál koupat a tím otužovat a udržovat se v optimální fyzické kondici, které jste dosáhli. Váš osobní život je optimální, ale mezi přáteli může dojít ke změnám. Když se vaši nejlepší kamarádi pohádají a přestanou spolu mluvit, můžete se sice snažit, ale k rozumné domluvě je nepřimějete. Nepomůže ani váš zvýšený hlas. Musíte sebrat veškerou trpělivost a čekat, až rozum dostanou sami.

KOZOROH 22. 12. – 20. 1.

Obsazené znamení Vah vás dostává do situace, kdy se hraje o vaši pracovní budoucnost. Pokud chcete vyniknout a posunout se na firemním žebříčku výš, netvařte se lhostejně, ale dejte najevo, že o to stojíte. Do 23. října projdete prvními koly výběrového řízení s docela slušným výsledkem. Když vám pak kamarádi v posledním říjnovém týdnu nabídnou pomoc s tím, že znají člověka, který má v celém řízení rozhodující slovo, neváhejte a jejich nabídku přijměte. Když si uvědomíte, kolika lidem jste podobným způsobem pomohli vy, obtížné to nebude.

VODNÁŘ 21. 1. – 20. 2.

Především si uvědomte, že už od prvního říjnového dne musíte jet na plný plyn. Je potřeba, abyste do 12. října využili všech možností, které vám skýtá Mars z Vah. S jeho pomocí budete sice bojovat, ale zároveň neuděláte nic, čeho byste později litovali a co byste si vyčítali. O to, abyste správnost svých rozhodnutí dokázali zdůvodnit i před lidmi, kteří uvažují zcela jinak, než vy, se mezi 5. a 22. říjnem postará Merkur, který rovněž pobývá ve Vahách. Díky jeho pomoci dokážete argumentovat tak, aby s vámi všichni souhlasili. A pokud něco kupujete nebo prodáváte, všichni přijmou vaše podmínky rádi a bez námitek.

RYBY 21. 2. – 20. 3.

Nic z toho, co se kolem vás a s vámi děje, vás nepřekvapí. Je vám jasné, že všechny události, s nimiž se musíte vyrovnat, jsou jen vrcholem dlouhodobého procesu. Naštěstí pro vás jste se dosud chovali rozumně, což přineslo výsledek, se kterým můžete být spokojeni. Kolem 11. října, kdy se ve vašem sektoru přátel točí Pluto, přijdou kamarádi s nápadem, který vám vyrazí dech. Když přijdou s tím, že byste se měli účastnit nějakého výběrového řízení, dokážete to ještě vydýchat. Když vám však zcela vážně nabídnou, že byste měli uvažovat o alespoň komunální politice, nebudete mocni slova…

Zdroj:

Autorský článek
Autorka je astroložka ve společnosti astrologie JaGa