BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Do poloviny května, kdy vaším znamením prochází Jupiter, můžete mít s financemi větší problémy, než si umíte představit. Vyděláváte sice hodně, ale ještě víc utrácíte. Většinou si sice každou vydanou korunu umíte zdůvodnit, ale přesto hrozí, že vaše finanční extravagance se partnerovi ani omylem zamlouvat nebudou. V dalších měsících, kdy bude Jupiter v Býku, budete uvažovat spíše o investicích. Pak byste měli dávat peníze jen do toho, v čem se vyznáte a čemu rozumíte. Investice do kryptoměn nechejte raději na jiných…

BÝK (21. 4. – 21. 5.)

K tomu, abyste svou finanční situaci srovnali a dostali do podoby, která vám bude vyhovovat, budete mít spoustu příležitostí i času. Šance přijdou zejména v jarních měsících. Když zaplatíte daně, zjistíte, že vám pořád zbylo dost peněz, které můžete investovat do vylepšení bydlení, nákupu lepšího auta, ale třeba i do zlata a cenných papírů. Pozor si dávejte jen mezi 5. červnem a 4. říjnem, kdy je vaše vládkyně Venuše ve vašem sektoru rodiny. Pokud chcete v rámci rodiny své peníze půjčovat nebo investovat, musí to být na základě pořádné smlouvy s podpisem a razítky. Jinak riskujete víc, než je rozumné.

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)

Zásadní vliv na vaši kariéru a tedy i peníze vyvíjí Saturn, který se 7. března dostává do Ryb, kde setrvá další dva roky. Je potřeba, abyste jeho energii respektovali a zbytečně se nehnali do sporů, které stejně nemůžete vyhrát. V práci se chovejte korektně, ale zároveň využijte každou příležitost, kdy můžete předvést to, v čem jste opravdu dobří. Pluto, který se 23. března dostává do vašeho sektoru dalekých cest, vás může do 11. června dostat do situace, kdy budete uvažovat o práci v zahraničí. Jde o šanci, díky níž můžete získat jak peníze, tak zkušenosti. Neváhejte a berte!

RAK (22. 6. – 22. 7.)

S pomocí Jupitera, který je do 18. května v Býku, můžete s úspěchem investovat, kupovat a prodávat nemovitosti a vůbec stavět své finanční hospodaření na co nejpevnější základy. I když jste opatrní a všechno si hlídáte, můžete přesto narazit. Je to záležitost velice ošidná a týká se vašich dětí. Zejména mezi 23. březnem a 19. květnem, kdy vaším znamením prochází Mars, hrozí, že ratolestem budete chtít poskytnout víc, než je rozumné. To, že byste jim dali veškeré peníze i ostatní majetek a sami si nenechali nic, vás nesmí ani napadnout. Už lidové pohádky vyprávějí o tom, jak se takové jednání může vymstít.

LEV (23. 7. – 22. 8.)

To, že finance nevypadají zdaleka tak, jak jste si představovali, je po více než dvou letech, kdy Saturn pobýval ve vašem partnerském sektoru, celkem jasné. Debaty o tom, zda za to víc můžete vy nebo váš miláček, jsou naprosto zbytečné. Berte to jako fakt, o kterém se nediskutuje. Zásadní omezení výdajů vás čekají na jaře – zejména mezi 17. březnem a 10. dubnem, kdy Venuše prochází Býkem. Tam pak musíte zaplatit daně, srovnat veškeré nedoplatky na pojištění a být rádi, že jste nemuseli dělat zbytečné dluhy. Za odměnu pak přijde nový, zajímavý a velice příznivý zdroj příjmů. Nesmí vám utéct!

PANNA (23. 8. – 22. 9.)

Základní vliv jak na vaše finance, tak na smluvní a právní záležitosti vyvíjí Saturn, který se 7. března posouvá do vašeho partnerského sektoru. Je potřeba, abyste ke všem smlouvám, právním záležitostem a zejména ke všem finančním aktivitám přistupovali s rozumem. Nepodléhejte nadšení a pocitu, že máte všechno pod kontrolou! Týká se to zejména dnů mezi 27. srpnem a 11. říjnem, kdy vaším sektorem peněz vlastních prochází Mars. Pod jeho vlivem zapomínáte na vrozenou opatrnost a chováte se zbytečně fanfarónsky. Kdybyste si hned na začátku roku slíbili, že se na každé takové rozhodnutí dvakrát vyspíte, zafunguje to jako rozumná prevence a ochrana zároveň.

VÁHY (23. 9. – 23. 10.)

Právě proto, že máte kamarády, kteří vám vyprávějí o svých problémech a hlavně o cestách, jimiž se do nich dostali, se chováte jinak a daleko rozumněji. Dobře víte, že každá koruna, kterou neutratíte, je vlastně vydělaná. Penězi zbytečně neplýtváte, ale přesto se chováte a vypadáte jako člověk, jemuž nic nechybí a který si žije přesně tak, jak chce a potřebuje. Přes veškerou vaši opatrnost a rozumný a odpovědný přístup, který k penězům a k majetku máte, mohou přijít dny, kdy hrozí nebezpečí unáhleného rozhodnutí s nepředvídatelnými následky. Ve vašem případě jsou to dny kolem 14. října, kdy ve vašem znamení probíhá sluneční zatmění. Tam s penězi manipulovat prostě nesmíte!

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Do poloviny května, kdy Jupiter prochází vaším sektorem práce, se nezastavíte. Šance, které budete mít v práci, musíte využít. Zároveň však musíte svým nadřízeným dát najevo, že znáte svou cenu a že o penězích, které chcete, nehodláte diskutovat. Na ostré debaty se v tomto směru připravte kolem 5. května, kdy ve vašem znamení probíhá měsíční zatmění. Kdyby to bylo potřeba, musíte sebrat odvahu a dát jasně najevo, že na vás citové vydírání neplatí a že neustoupíte. Když zvládnete tuto zkoušku, budete až do konce roku v klidu. Trochu šetřit sice musíte, ale stav, kdy byste neměli na základní potřeby, naštěstí nehrozí.

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Saturn, který se 7. března dostává do vašeho sektoru rodiny, vás dostává do zajímavých situací. Musíte zkonstatovat, že se vám veškerá vaše přání sice plní, ale že je jejich realizace dražší, než jste si mysleli. Platí to zejména v případě, kdy jste si konečně pořídili bydlení, jež vyhovuje vám i rodině. Nové zařízení bytu pak spolkne více peněz, než jste čekali. Naštěstí vám Pluto, který se mezi 23. březnem a 11. červnem nachází ve vašem sektoru komunikace, pošle do cesty lidi, kteří nutně potřebují člověka vašich kvalit. Když se s nimi domluvíte, budete mít po zbytek roku hodně práce, ale zároveň i klidné spaní.

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Na výkyvy, kdy jste ani pořádně nevěděli, co se děje a co máte dělat, můžete začít zapomínat. Pluto, který je měl posledních skoro dvacet let na svědomí, se mezi 23. březnem a 11. červnem poprvé podívá do vašeho sektoru peněz vlastních. Pokud přemýšlíte o tom, že byste chtěli podnikat a jít na volnou nohu, můžete v tomto směru udělat první důležité kroky. Pozitivně se projeví i Jupiter, který se 16. května dostává do Býka, odkud vám přináší nejen šanci na vztah se zajištěným člověkem, ale i na výhru. Obvykle vám zdravý rozum říká, že nemáte sázet, protože to nemá cenu, ale tentokrát byste ho poslouchat neměli.

VODNÁŘ (21. 1. – 20. 2.)

I když jste dosud klasické investice brali jako něco, co je přežilé a co nemá v dnešní době místo ani smysl, najednou měníte názor. Uvědomujete si, že v době, která je tak nejistá a vratká, jako ta nynější, je uložení peněz do zlata a pozemků to nejlepší, co se dá udělat. Pokud máte v tomto směru nějakou šanci, neváhejte a bez váhání na ní začněte pracovat. Pluto, který mezi 23. březnem a 11. červnem poprvé nakoukne do vašeho znamení, vám v tomto směru dá nejen odvahu, ale i opravdu zajímavé a podnětné nápady. Když ještě přemluvíte partnera, aby na vás dohlédl a nenechal vás zbytečně riskovat, můžete se těšit na samé úspěchy.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Peníze vás neopouštějí! Na to, co by se jen s malým přeháněním dalo označit jako příliv hotovosti, se můžete těšit do 18. května. Vaším sektorem peněz vlastních prochází Jupiter, který vám v hojné míře šance na stabilizaci majetkových záležitostí posílá. Saturn, který do vašeho znamení vstupuje 7. března, navíc dohlíží, abyste zbytečně neutráceli, ale peníze naopak šetřili. Finance získáváte nejen z práce, ale ve druhé polovině doku navíc i z komunikace s lidmi stejné krevní skupiny. Pak budete mít peněz dost na to, abyste mohli kromě svých vlastních potřeb přispívat i na charitu, což vaši dobrou náladu ještě posílí…

Zdroj: www.astrolozkajaga.com