Premium obsah

Astrologie: Novoluní ve Štíru

Astrologie: Novoluní ve Štíru
Ve čtvrtek 4. 11. 2021 ve 22:14 nastává novoluní ve Štíru, při kterém máme stáhnout energii dovnitř, ponořit se do sebe, abychom se setkali se svojí pravou podstatou, pravdou uloženou hluboko ve svém srdci. Kdo se dokáže oddělit od vnějšího světa, může svoji plnou pozornost zaměřit dovnitř, kde najde vnitřní klid a mír a spojí se s láskou ve svém srdci. Může tak prožít naplnění, při kterém bude zaplaven hlubokou láskou, která je světlem, jež léčí.  

Ponořme se do sebe a uvědomujme si, co se v nás odehrává. Co narušuje naši vnitřní rovnováhu? Jaké myšlenky se nám honí hlavou? Jaké pocity nás zaplavují? Kde se nepřijímáme? S čím bojujeme? Kde se cítíme bezmocní a nemocní? Co nám tělo říká? Vítejme všechny projevy svého těla. Berme je jako výzvu a pomoc na cestě k uzdravení.  

Bolavé místo na těle je výsledkem bolesti na duši, kterou si neseme. Každou nemoc si vytváříme svými myšlenkovými pochody. Když bojujeme, pociťujeme rozpor mezi tím, co zažíváme a co bychom zažívat chtěli, jsme v nepohodě a ztrácíme energii. Najdeme-li duchovní příčinu nemoci, můžeme se změnou myšlení, uvědoměním, kdy nevědomí otvíráme do vědomí, vyléčit. K tomu nám může pomoci např. kniha Vše je tak, jak má být od Louise L. Hay.

Buďme vnímaví a pozorní ke svému tělu, přijměme své bolesti, minulé události, stará zranění a traumata, která způsobují, že na svět pohlížíme s nedůvěrou a strachem. Tento pohled prohlubuje negativitu, negativní vnímání a způsobuje nespokojenost a nemoci. V životě se nic neděje náhodou, vše má hluboký smysl. Vše je tak, jak je, abychom skrze pochopení zmoudřeli a rozšířili své vědomí. Mějme pochopení pro sebe, soucit se sebou a zkusme změnit své vnímání. Berme vše jako výzvu a příležitost k růstu. Ptejme se, čemu nás tyto lekce naučily a učí. Jak nás posunuly a posouvají? Jaké změny můžeme udělat? Kam můžeme nasměrovat svoje kroky? Co můžeme udělat pro sebe a z lásky k sobě? Buďme otevření změnám, pusťme se minulosti a skočme do neznáma.

Během novoluní vytváří Slunce s Lunou ve Štíru neharmonický aspekt na Saturn ve Vodnáři a opozici na Uran v Býku. V každém z nás je dítě, které se bojí a potřebuje ochranu. Pokud nedokážeme pracovat se svými strachy, potřebujeme zachránce, autoritu, která nám dá oporu, podporu, jistotu a pocit bezpečí, podobně jako jsme to potřebovali od svých rodičů. Autorita je autor nařízení, zákazů a povolení, nastavuje hranice a vymezuje prostor, který je bezpečný, ale také nám omezuje prostor, bere volnost a brání v převzetí zodpovědnosti za svůj život. Pracujme se svými strachy, které nafukují realitu a mění ji. Nic není takové, jaké se zdá. Kdo otevře své srdce, dokáže překročit svůj strach a projevit pravdu uloženou v něm. Nenechme si vzít svobodu a buďme sami tou autoritou, která je autorem svého života. Opravdová láska povznáší a dává svobodu.

Nepotlačujme hněv, který je jedem, jež ničí optimismus a radost, ale použijme ho jako motor ke změně. Dává nám jasnou mysl, odvahu postavit se za sebe a sílu opustit jistoty, ke kterým se upínáme a jichž se držíme zuby nehty, čímž se vysilujeme. Když se pustíme, dojde k přerodu. Budeme unášeni proudem a získáme nové uvědomění a prozření, které obohatí náš život.

Zkusme praktikovat 21denní výzvu, při které si každé ráno přečteme afirmační kartičku, případně si afirmaci můžeme sami vytvořit, a během dne si ji několikrát připomeneme. Otevřeme tak svou mysl novým myšlenkám a otočme negativní myšlení na pozitivní. Zvedněme hlavu a obraťme pozornost z temnoty ke světlu.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.