Retrográdní pohyb planet podle astrologů znamená, že se planety pohybují opačnou stranou, nazpátek. A to může způsobit poměrně zmatek v aspektech, které konkrétní planeta ovlivňuje. U Merkuru je to například v komunikaci, Venuše zase působí na naše vztahy. A právě Venuše je od 22. července v retrográdní fázi, která bude trvat až do 3. září. Co to pro nás znamená?

Zdroj: Youtube

Období hádek

Pokud jste ve vztahu, můžete mít teď poněkud problém s italskou domácností. Retrográdní Venuše může způsobovat, že nahromaděná nedorozumění vybouchnou v hádky, obviňování a pochybování nad vaším vztahem. Můžete mít chuť vyčítat partnerovi něco, co se stalo před pěti lety a pokud to uděláte, dostanete se do opravdu nepříjemných hádek. Obrácená Venuše nám může způsobit, že přemýšlíme, jestli opravdu milujeme někoho, koho milujeme.

Snažte se tedy toto období přejít v klidu a nedělejte žádná ukvapená rozhodnutí, kterých byste mohli později litovat. Věnujte čas sobě a nehledejte chyby na ostatních.

Pokud jste single a s někým randíte, vyhněte se v tomto období definování vašeho vztahu - hvězdy to totiž momentálně dovedou pořádně pokazit.

Postupujte postupně

Období retrográdní Venuše nás může nutit dělat velké změny velmi rychle. Snažte se tomu nepodlehnout. Pokud chcete radikálně změnit barvu vlasů, práci, partnera nebo bydlení, raději se zastavte a zhodnoťte rychlost svých rozhodnutí. Nic by se nemělo uspěchat a retrográdní Venuše nás k tomu přesto nutí. Nenechte se tedy a rozhodujte se opatrně!

Je možné, že i přesto, že se budete snažit, se některé vaše vztahy jaksi 'zredukují'. To ale nemusí být vždy špatné. Pokud někdo z vašeho života odejde, znamená to, že přijde někdo jiný. Cesty mezilidských vztahů jsou nevyzpytatelné, ale opravdová přátelství si tu svou najdou.

Zdroje:

  • https://www.womenshealthmag.com/life/a28904868/venus-retrograde/
  • https://www.thecut.com/2023/07/venus-retrograde-july-2023-what-it-means-what-to-expect.html
  • https://www.today.com/life/astrology/venus-retrograde-2023-meaning-dates-horoscope-rcna95538