Prsa navíc holkám rostou (nebo nerostou) ve věku, kdy už nám tahání se za ně nijak nepomůže. Trochu to bolí, trochu to svědí, je potřeba vyřešit podprsenku – buď aby „to“ nějak schovala nebo naopak, aby bylo vidět, že „i já je mám“. A stejně jako se kluci nevyhnou v dětství nekonečným komentářům babiček, aby si na toho pindíka nesahali, holky čeká nekonečno komentářů obvodu jejich hrudi. A nejen od babiček.

Zdroj: Youtube

Že každá chceme to, co nemáme, asi nikoho nepřekvapí. Zatímco si moje spolužačka Michala strkala do podprsenky ponožky a krásná Bára zase oslňovala chlapce push-upkou, vnadná Marcela nenáviděla hodiny tělocviku, kde její jedinou supersílou byl vytrvalostní běh. A kluci koukali. A komentovali. A tělocvikářka koukala. A taky komentovala. A holky koukaly, a komentovaly to úplně nejvíc.

Já mám nejmenší prsa z máminy strany rodiny a poslouchala jsem to doma pořád. Mám velikost 75E, což jsou mimo domov „pěkný pětky, mám to v oku“, jak mě kdysi zhodnotil soused, kamarád a prasák Martin. Ve srovnání s Marcelou jsem byla téměř plochá, ovšem na rozdíl od ní jsem ty svoje pětky nosila ve výši očí mnoha mých vrstevníků. A jakmile se někde trochu uvolnila nálada, hned jsem si to vyslechla.

Když se někde řeší problematika sexuálního obtěžování a část společnosti upozorňuje, že „pak aby se chlap bál ženský vyseknout poklonu“, mám chuť těmto lidem (většinou mužům) doporučit, aby si představili, že by jim takovou poklonu vysekávala žena, která se jim ani trochu nelíbí a ještě vědí, že kdyby chtěla, tak je přepere. Asi taky žádná hitparáda, že? A například mé maličkosti prsa nejvíc komentovali přesně takoví. Například můj středoškolský idol Michal se o nich nikdy nezmínil a to bych o to bývala i dost stála.

V životě přišla období, kdy mít velká prsa byla výhra. Potřebujete někoho zaujmout na diskošce? Pořádný výstřih a přetékající podprsenka zaujme i ženskou, natož místní sukničkáře (kteří se samozřejmě ve vašem náručí napraví a budou jim stačit jen ta vaše prsa). A přišly i chvíle, kdy bylo fajn mít ony pověstné lentilky pod kobercem. S „pěknýma pětkama“ totiž nikdy nebude vypadat jako éterická víla nebo třeba výkonná sportovkyně. A chodit bez podprsenky? Většinou pak nepůsobíte dojmem sexy dračice, ale vypadáte spíš jako ženština na fotce z Instagramu, která si pod prsa vložila koště a ono drželo.

Nedávno jsem překládala scénu, v níž se dva chlápci baví o „melounech“ a rukama naznačují, co tím myslí. Redaktorka mi to opravila na „kozy“ s odůvodněním, že je to běžnější označení. Namítala jsem, že pokud řeknou kozy, nemusí si pak nic rukama naznačovat. Redaktorka se hájila tím, že to chlapi ukazují rádi. Ale podle mě zas každý ví, co znamená, když se řekne, že má ženská melouny. V mém rodném městečku jsme měly dvě sestry, které si byly podobné k nerozeznání, ale jedna si nechala poprsí zmenšit a druhá ne. Říkalo se jim „mit melone“ a „ohne melone“ (inu Sudety). Prostě melouny jsou na místě a já o tom něco vím! Přišla jsem si tak nepochopená!

Před pár týdny jsem se přichomýtla se svým mužem na zábavu jak jinak než v mém rodném městě, kde pro hudbu nebylo slyšet vlastního slova. Seděli jsme u stolu a od baru mě zdravil kluk, tedy dnes už pán, který se mnou chodil do první třídy. Bydleli jsme přes silnici, byl pořád nemocný, tak jsem mu nosila úkoly a jelikož jeho to nebavilo a mě jo, tak jsem je za něj i dělala. Stejně si musel školní rok zopakovat a tam se naše cesty rozešly. Teď se opíral o bar, díval se na mě a něco vyprávěl slečně vedle sebe. Dojalo mě, že si mě i po těch letech pamatuje a že jí asi vypráví, jak jsem za něj psala ty úkoly. V tu chvíli kapela ztichla a já slyšela jen: „… no, a ta má taky pořádný kozy.“

Přišla jsem si tak nepochopená!

Zdroj: