1. PGAD

Syndrom permanentního sexuálního vzrušení není opravdu nic příjemného. Popůsobuje až nesnesitelné sexuální vzrušení, které trvá dlouhé dny i týdny. Pro pacientky je například jízda v autě nebo vibrování telefonu v kapse naprosto nesnesitelné a radikálně zvyšuje vzrušení. Nepleťme si ale tuto nemoc s hypersexualitou. PGAD nesouvisí s chutí na sex, pouze se vzrušením, které není vázané na žádné podměty. Pacientky s touto nemocí mohou mít více než 100 orgasmů denně a neexistuje nic, co by vzrušení polevilo. Kromě totálního vyčerpání tato porucha přináší i mnoho společenských problémů a fiasek, představte si totiž, že dostanete hlasitý opakovaný orgasmus v autobuse plném lidí, nebo třeba na pohřbu.

Porucha se dá léčit pouze operativně, ve většinech případů je ale operace neúspěšná.

Zdroj: Youtube

2. Sexsomnia

Téměř 8% procent lidí s poruchami spánku trpí touto velmi zákeřnou nemocí. Sexsomnia, neboli sleep sex je sexuální porucha, jejíž nositel ze spánku vyžaduje sexuální aktivitu - ať už se jedná o masturbaci, nebo sex s druhou osobou. Pacienti totiž symptomy pociťují nejvíce tehdy, pokud vedle nich někdo spí v posteli.

Největším nebezpečím této nemoci je to, že často končí znásilněním nebo sexuálním obtěžováním. Sexsomnia je často používána právníky jako obhajoba proti spáchání trestného činu se sexuálním napadením.

Tato nemoc se léčí změnou životního stylu a léky - nejčastěji léky proti úzkostem, například Rivotril nebo Clonazepam.

3. Diphallus

Tato porucha je velmi, velmi vzácná a týká se pouze mužů. Chlapci se narodí se dvěma penisy. První případ této poruchy byl zaznamenán ve Švýcarsku v roce 1609. Za celou historii je zapsán pouze jeden případ, kdy by byly oba dva penisy funkční. V naprosté většíně případů je jeden z penisů zakrnělý, a je chlapci chirurgicky odstraněn.

4. Priapismus

Dlouhá erekce je sen každého muže. Ale co erekce, která neodchází, ani když už to nesnesileně bolí? Priapismus je vážná sexuální porucha, která nese svůj název po antické legendě o Priapovi.

Bolestivá erekce znamená, že penis je tvrdý, ale vrchol (žalud) je měkký. Může se stát, že penis je do červena zbarvený a teplejší na dotek, což znamená, že je dobře prokrvený. Ale někdy může být erekce ještě tvrdší, může to být bolestivější, a penis může být tmavší, což je znamení, že krev v něm stagnuje a neprotéká tak, jak by měla. První pomocí je ledování, následně se odsává krev.

5. Parafilie

Parafilie je duševní porucha, charakterizovaná zvláštními a podivnými sexuálními fetišemi, které jsou extrémní a zcela vybočují z jakékoliv normy. Parafliak hledá sexuální vzrušení a uspokojení fantazírováním a zapojením se do sexuálního chování zahrnujícího nelidské předměty, utrpení nebo ponižování nebo osoby, které nesouhlasí. Lidé s touto poruchou jsou také označováni jako sexuální devianti.

Zajímavé je, že tyto deviace se neléčí tak, jak byste si mysleli - a to tak, že se lékaři snaží nemocného deviace zbavit. Snaží se ho naopak naučit s nemocí žít tak, aby neohrožoval sebe ani nikoho jiného, a aby svou sexuální frustraci vybíjel jinde.

6. Zpětná ejakulace

Zpětná ejakulace rozhodně není nic příjemného. Muž místo toho, aby ejakuloval běžně, ejakuluje zpět do močové trubice a nastává takzvaný suchý orgasmus. Nebezpečí této poruchy se skrývá v tom, že pokud se suchý orgasmus u muže opakuje, může dojít k neplodnosti.

Berte tyto sexuální poruchy jako podnět k tomu, abyste pravidelně řešili cokoliv spojené s vaší sexualitou i intimními partiemi s příslušným odborníkem. Tyto poruchy jsou totiž nejen nepříjemné, některé z nich mohou být i životu nebezepečné.

Zdroje: