Bestie z Ontaria

Karla Homolka je známá jako jedna z nejhorších vražedkyň historie Kanady. Tato dnes 53 letá žena byla z vězení propuštěna po 12 letech odnětí svobody, a stala se jedním z odstrašujících případů dohody mezi pachatelem a soudními orgány.

Zdroj: Youtube

V roce 1990 Karla Homolka darovala svému snoubenci Paulovi Bernardovi svou patnáctiletou sestru Tammy. Tu nejprve zdrogovala a následně sledovala, jak ji Paul opakovaně znásilňuje. Situaci dokonce nahrála na kameru, a sestru nakonec nechali, aby se udusila vlastními zvratky.

Následně podobným způsobem Karla s Paulem napadli a znásilnili další tři oběti, mezi kterými byly i středoškolačky. Ty nakonec uškrtili, rozřezali jejich těla, zalili je betonem a hodili do místní řeky.

Karla i Paul měli nechutnou úchylku ve vraždění, znásilňování, ubližování a týrání žen. Karla sice většinou jen přihlížela, aktivně se ale podílela na únosech i vraždách. Paul si svoje deviace nejdříve ukájel na obětech a jejich vztah s Karlou byl plný lásky. Nakonec se ale agrese přenesla i tam a Karla skončila v nemocnici se zapíchnutým šroubovákem ve stehenní tepně. Po této události byl Paul zadržen a pomocí DNA testů se mu podařilo připsat na 14 znásilnění. Karla v tu chvíli pochopila, že pokud bude spolupracovat s policií, dostane kratší trest. Tak se také stalo a Karla byla odsouzena jen za spoluúčast. Těsně po tom, co vešel verdikt v platnost, se našly důkazy, které z Karly dělají rovnocenného pachatele a ona si nakonec odseděla pouze 12 let. Paul Bernardo dostal doživotí s možností propuštění po 25 letech.

Žena, která nenáviděla muže

Život Aileen Wuornos byl jedno velké neštěstí ještě před tím, než se narodila. Její otec byl schizofrenik, kterého obžalovali za sexuální napadení a pokusu o vraždu sedmileté dívky. Oběsil se ve vězení dřív, než ho vůbec Aileen mohla poznat. Matka Aileen a jejího bratra opustila, když byly Aileen 4 roky, a nechala děti u svých rodičů. Aileen v pozdější době přiznala, že ji její dědeček opakovaně znásilňoval a dokonce to nechal udělat i své přátelé. Jeden z dědových přátel Aileen oplodnil a ona ve svých 14 porodila dítě. To bylo údajně dáno k adopci.

Aileen se už na základní škole zapletla do sexuálních obchodů, kdy nabízela své služby třeba za cigarety. Po škole byla několikrát zadržena, například za to, že házela po barmanovi bowlingové koule nebo zbila svého manžela golfovou holí. Několikrát byla ve vazbě i za ozbrojené loupeže a výtržnictví. A pak to přišlo.

Aileen Wuornos se v letech 1989-1990 věnovala prostituci na dálnicích Floridy. V tomto období brutálně napadla, zavraždila a okradla nejméně sedm svých klientů. Některé z nich střelila i 9x. Za šest těchto vražd byla odsouzena k smrti a po deseti letech ve vazbě se tak nakonec doopravdy stalo. Ačkoliv se Aileen Wuornos v obhajobě bránila, že všechny vraždy byly spáchány, protože se ji klienti snažili znásilnit nebo v sebeobraně, v roce 2002 ji byla podána smrtící injekce a Aileen zemřela.

Anděl smrti z Lincolnshire

Beverley Allitt měla problém už od malička. Pocházela ze čtyř dětí a neustále se snažila bojovat o pozornost. Zavazovala se obinadlem, vyráběla si sádru… Na to jí ovšem rodiče neskočili, tak Beverley přitvrdila. Začala si ubližovat, řezat se, svazovat se a několikrát to skončilo hospitalizací.

Její tehdejší přítel vypověděl, že život s Beverley bylo peklo. Několikrát předstírala těhotenství, znásilnění, byla extrémně manipulativní a ulhaná. Lékaři se domnívali, že nemoc, kterou Allitt trpí, se nazývá Munchausenův syndrom. Ten se vyznačuje tím, že si oběť vymýšlí různé choroby a nemoci, aby získala pozornost ostatních. No a pokud ji nedostane? Stane se agresivní i k okolí…

Přes všechny výstahy, které naznačovaly, že s Beverley není něco v pořádku, se dívka dostala na zdravotnickou školu a nakonec dostala i práci v nemocnici. I tam se vědělo, že Beverleyno psychické zdraví je, jaké je, kvůli nedostatku personálu ji ale nechali dočasně pracovat na dětském oddělení. Tam začala vraždit.

Allitt zaútočila na třináct dětí, čtyři z nich zranila smrtelně, a to jen během 59 dnů. Nikomu to nepřišlo divné! V jednom případě se například pokusila zabít dvouměsíční dvojčátka. Povedlo se jí to jen u jednoho, které zemřelo matce v náručí. Druhé dvojčátko se Beverley zabít nepodařilo a paradoxem je, že jeho matka si myslela, že přežilo jen díky Beverley. Poprosila ji tedy, aby miminku šla za kmotru. A Beverley? Souhlasila.

Když se na Beverleyno vraždění přišlo, bránila se u soudu právě Munchausenovým syndromem. Soud ji uvěřil a svůj trest si odpykává v psychiatrické léčebně.

1. října 2023 bylo oznámeno, že Allitt se objevuje před duševním zdravotním tribunálem, aby byla posouzena pro možný přesun do běžného vězení. Někteří odborníci se totiž domnívají, že je Beverley Allitt kompletně zdravá. Pokud dojde k přesunu, Allitt bude mít nárok na propuštění na podmínku po šesti měsících.

Zdroje:

https://allthatsinteresting.com/female-serial-killers

https://www.dailymail.co.uk/news/article-12586787/Serial-killer-nurse-Beverley-Allitt-release-plea.html

https://www.police1.com/crime/articles/americas-most-notorious-female-criminals-31lgbUkw3xFw1ohu/