Jak dobře znáte Britney Spears?

Žena, jejíž život i soukromí zná celý svět. Co všechno o Britney Spears víte?

Britney Spears v prosinci oslaví 42. narozeniny a chystá se zanedlouho vydat své paměti. Už teď ovšem prozradila něco, co v knize píše a její fanoušci to o ní doteď ani netušili. Před dvaceti lety, když měla vztah s Justinem Timberlakem, podstoupila potrat jejich společného dítěte. Zajímavé je, že se to nikdy neprovalilo, Britney a její život je totiž ostře sledován jejími fanoušky i paparazzi. Jak dobře znáte její život vy?

Zdroj: Youtube

Britney Spears je bezesporu jednou z největších popových ikon všech dob. Pod uměleckým drobnohledem byla odmalička a její hudební i osobní cesta byla opravdu více než klikatá. Opakovaně vyprodávala koncerty, její alba byly po dlouhá léta absolutním vrcholem všech žebříčků a mluvilo se o ní naprosto všude.

Guinnessova kniha rekordů i plešatá hlava

Britney začala bořit všechny hudební žebříčky už na začátku své kariéry v roce 1998. Ještě než dívce bylo dvacet, stala se jednou z nejznámějších zpěvaček zeměkoule a prodávala neuvěřitelné počty svých desek. Její popularita stále rostla a focus hudebních kritiků směrem k Britney Spears neznal meze. Britney se ale nedala a stále tvořila a vydávala absolutní hity. Britney si dokonce vysloužila místo v Guinnessově knize rekordů, jako nejmladší držitelka 5 debutových alb na prvním místě.

V roce 2007 pak přišlo pro Britney velmi těžké období. Když jí umřela její milovaná teta, Britney se dostala blíže ke drogám a alkoholu. Dopadlo to tak, že skončila na odvykačce. Z té ovšem za ani ne den utekla a byla viděna v kadeřnictví, kde jí odmítli oholit hlavu. Britney tedy utekla a oholila si hlavu znovu. Kvůli těmto událostem byly děti Britney Spears předány do opatrovnictví otce.

Britney se ovšem nedala a rozhodla se, že se dá dokupy. Léčbu po několika letech opravdu dokončila a dokonce se navrátila s takovým combackem, jaký svět neviděl. Nezůstala takzvanou one hit artist ale vydávala další a další hity, které bořily další a další hitparády. Znovu vystupovala v plné síle, vyprodávala další desítky koncertů a znovu se dostala na vrchol.

Free Britney

V roce 2008 bylo Britney Spears nařízeno nucené opatrovnictví, a to jejím otcem Jamesem. James se stal kontrolorem kariérního i osobního života Britney a to se fanouškum nelíbilo. Založili tedy hnutí FreeBritney, ve které společně usilují, aby byla Britney navrácena její práva. V roce 2018 se otec Britney Spears údajně léčil z vážné nemoci, Britney zveřejnila informaci, že se nechává hospitalizovat v psychiatrické léčebně. O rok později, v roce 2019, ovšem vyšlo najevo, že Britney je v léčebně držena proti svojí vůli. Hnutí FreeBritney tedy znovu začalo usilovat o navrácení práv populární zpěvačce.

Potrat s Justinem

V pamětích, které chce letos Britney Spears vydat, se přiznává, že během svého dvouletého vztahu s Justinem Timberlakem otěhotněla. Justin prý nechtěl být otcem, a ona, ačkoliv s Justinem rodinu chtěla, uznala, že je příliš brzy. Zpěvačka se ale vyjádřila i k tomu, že minulost pro ni už není tragédií. To pravděpodobně značí, že se stav Britney Spears možná trochu zlepšil, a to bychom jí rozhodně přáli.

Na kolik otázek v kvízu jste odpověděli správně?

Zdroje:

https://www.harpersbazaar.com/celebrity/latest/a34113034/why-longtime-britney-spears-fans-are-demanding-to-freebritney/

https://britneyspears.com/

https://people.com/britney-spears-justin-timberlake-pregnancy-abortion-exclusive-8362622