Zdroj: Youtube

Nehrotit věci v Simonině podání znamená, že už nebude řešit, co a kolik toho jí, kolik kilometrů týdně uběhne, kolik kampaní stihne nafotit, zda má doma uklizeno a naplněnou lednici. A hlavně jestli splňuje očekávání všech ostatních. Protože najednou měla pocit, že lidé mají vůči ní obrovská očekávání, která nedokáže splnit.
"Padesátka je v jistém smyslu poločas a já chci mít odteď více klidu pro sebe a svoji rodinu. Už nepotřebuji, aby bylo všechno dokonalé a perfektní," uvedla Simona Krainová.

Když dostane chuť na pizzu, tak si ji prostě objedná, aniž by se trápila tím, že má ráno focení pro časopis a mohla by z toho mít nafouklé břicho. Zdraví utváří i duševní pohoda. "A někdy mě prostě dělá šťastnou ležet v posteli u seriálu a jíst pizzu," dodává.

To neznamená, že by rezignovala na zdravou stravu, anebo pověsila na hřebík svůj oblíbený běh, jen chce věci dělat trochu jinak. I proto se začetla do knížky Konec stárnutí od Davida Sinclaira. "Moc hezky tam vysvětluje, že není důležité bojovat se stárnutím, ale jak budeme stárnout, aby člověk neskončil nemohoucí na vozíku. Doba se posouvá a my můžeme být mnohem vitálnější než dnešní osmdesátníci." Mrzí ji, když kolem sebe vidí, jak se lidé zanedbávají: nesportují, nehýbou se, jí nezdravě, pak je to dožene a v šedesáti vypadají na osmdesát. "Když jsem byla běhat na Miami, předbíhali mě sedmdesátiletí důchodci v legínách. U nás to lidé v šedesáti zapíchnou a rozhodnou se být staří."

Simona tu chce být vitální co nejdéle pro své děti a vychovat z nich sebevědomé lidi. "Aby se nebáli říct svůj názor, aby se nebáli toho, co je obklopuje. Že není nutné mít ve škole jedničky, na všechno kývat a od rána do večera se učit. Chci dát dětem víc, ukázat jim svět, aby si našli vlastní cestu, měli na výběr," dodává Simona Krainová.

Zdroj:

magazín Kondice 1/2023