Premium obsah

Kvíz: Jak dobře znáte Al Pacina? Připomeňte si s námi jeho největší trháky

Kvíz: Al Pacino je v 83 letech čerstvě otcem. Znáte všechny jeho filmové trháky?
Ikona filmového světa a oblíbený italský záporák Al Pacino se ve svých 83 letech stal čtyřnásobným otcem. Syna Romana na svět přivedla Pacinova 29 letá přítelkyně Noor Alfallah, se kterou herec tvoří pár od minulého roku. Připomeňme si, jakými díly se Al Pacino zapsal do historie kinematografie a proč je jedním z nejvíce ceněných herců na světě.

1. Kmotr

Toto gangsterské drama z roku 1972 se stalo velmi rychle jedním z kultovních děl kinematografie. Al Pacino v něm ztvárňuje roli Michaela Corloeneho, člena newyorské mafiánské rodiny. Režisér Francis Ford Coppola si Pacina vyhlédl do této role ještě jako téměř neznámého a navzdory nesouhlasu zbylého filmového štábu trval Coppola na Pacinově obsazení. A to i přes to, že se o roli ucházeli tehdy mnohem známější herci jako Alain Delon, Robert de Niro, Jack Nicholson nebo Robert Redford. Snímek Kmotr nakonec dostal 3 Oscary a dočkal se dalších dvou pokračování.

2. Ďáblův advokát

V tomto hororovém thrilleru původně Al Pacino vůbec hrát nechtěl. Roli Johna Miltona odmítnul celkem pětkrát! Tvrdil, že se na roli nehodí a nezahraje ji dostatečně autenticky. Jeho herecký kolega Keanu Reeves se nakonec vzdal části svého honoráře ve prospěch Pacina - opravdu si přál hrát vedle něj. Nakonec Pacino povolil a roli přijal. 

3. Vůně ženy

Snímek Vůně ženy z roku 1992 byl pro Al Pacina velkou výzvou. Hrál v něm podplukovníka Franka Slade, který nedávno oslepl. Pacino během natáčení navštěvoval školu pro slepce a snažil se okoukat slepecký pohled. Celou dobu, kdy se film tvořil, Pacino jednal jako slepec i mimo natáčení. Nosil u sebe stále hůl a nikdy nekoukal na lidi, se kterými mluvil.

Zdroj: Youtube

4. Psí odpoledne

Tento skvost je dodnes zařazován mezi nejlepší scénáře na světě. Jde o příběh, natočený podle skutečních událostí, kdy se dva muži z životní nouze rozhodnou vyloupit banku. Zajímavostí je, že opravdové zločince, kteří v reálu banku vykradli, inspiroval snímek Kmotr, ve kterém Al Pacino také hrál.

5. Serpico

S režisérem Lumetem kromě Psího odpoledne Al Pacino točil i snímek s názvem Serpico. Film dle skutečné předlohy je o policejním důstojníkovi Franku Serpico (Al Pacino), který neváhá a postaví se vlastním kolegům, i když ví, že bude následovat pomsta. Když se Al Pacino rozhodl roli Franka Serpica přijmout, dokonce si k sobě na nějakou dobu nastěhoval opravdového Franka, podle nějž je film natočen, aby ho mohl pozorovat a vyzpovídat a dostal se tedy co nejlépe do jeho role.

6. Zjizvená tvář

Po více než padesáti letech se klasická gangsterka z roku 1932 dočkala tolik očekávaného remaku. Role, kterou tehdy ve filmu Al Pacino ztvárnil, se stala obrovskou inspirací hlavně v americké módě 80 let - hlavně ležérní styl a křiklavé košile.

7. Krycí jméno Donnie Brasco

Al Pacino si zde zahrál mafiána jménem Lefty, který si pod svá křídla vezme muže jménem Donnie a dovede ho k mafii. Donnie je ovšem tajný agent FBI. Zajímavostí je, že Al Pacino krátce před začátkem natáčení přestal kouřit. Ve filmu kouří bylinné cigarety, které režisér Mike Newell označil jako smradlavé.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.