1. Arachibutyrofobie

Tento krkolomný název popisuje jednu z nejzvláštějších fóbií, která není příliš známa. Jedná se o chorobný strach z toho, že se vám na horní patro přilepí arašídové máslo.

Zdroj: Youtube

2. Papafobie

V našem silně ateisticky přemýšlejícím státě tato nemoc není příliš běžná, ale papafobie je chorobný strach z papeže nebo církve. Většinou pochází z traumat nebo obav spojených s náboženstvím.

3. Pentherafobie

Máte strach z matky vašeho partnera? Panická hrůza z tchyní se nazývá pentherafobie a doopravdy existuje.

4. Ergofobie

Tato fóbie není nic zábavného, ve skutečnosti je absolutně destruktivní. Ergofobik má strach z práce a jakékoliv podobné činnosti. Chorobně se bojí selhání v úplně všem a dostává z toho panické ataky.

5. Filemafobie

Líbáte se rádi? Přijde vám to vzrušující, intimní a sexy? Některým lidem totiž nikoliv. Filemafobie, neboli fobie z líbání, je poměrně častou chorobou. Tito lidé mají záchvaty paniky, kdykoliv se k nim někdo přiblíží a chce je políbit.

6. Hippopotomonstrosesquipedaliofobie

Tak teď se přiznejte. Přeskočili jste čtení tohoto vtipného názvu? Člověk, který ho zavedl, totiž pravděpodobně vtipálkem byl. Jedná se o chorobný strach z dlouhých slov.

7. Chrometofobie

Jedná se o jednu z nejnepochopenějších a nejzvláštnějších fóbií. Je to fobie z peněz.

8. Ithyphallofobie

Tato fóbie postihuje pouze muže, a jedná se o pekelně prekérní strach - strach ze ztopořeného penisu.

9. Kruciverbofobie

Nedovedu si představit žádnou českou babičku, která by trpěla tímto strachem. Kruciverbofobie je totiž fobie z luštění křížovek.

10. Sinistrofobie

Jakou rukou píšete? A na jakou stranu raději chodíte? Sinistrofobici chodí pouze doleva, a to může být trochu problém. Mají chorobný strach ze všech věcí, které se nachází po jejich levé straně.

Stále máte pocit, že jsou vaše strachy zvláštní? Nebojte, pravděpodobně se totiž nejedná o tyto.

Zdroje: