Mluví a mluví (hlavně o sobě)

Usednete ke stolu, on otevře pusu... a po zbytek večera ji už nezavře. Během hodiny a půl znáte celý jeho životní příběh včetně toho, že v osmi letech prodělal salmonelu a nerad jezdil na tábory. Sdělil vám, jaká jsou jeho oblíbená jídla i hokejový klub, víte, kam rád jezdí na dovolenou a kolik prací i přítelkyň stihl vystřídat. Pokud muž naproti vám jenom žvaní, aniž by dal prostor také vám, k druhému rande už raději nedejte svolení. Takový člověk bude s velkou pravděpodobností narcis, který se rád poslouchá, aniž by ho zajímaly vaše potřeby a váš názor. Na prvním rande platí, že by konverzace měla plynout přiměřeně z úst obou zúčastněných, ti by se o sebe měli navzájem chtít dozvědět nové informace a poznávat se skrze sdílené příběhy. Pokud tomu tak není, dejte mu raději sbohem.

Zdroj: Youtube

Je to držgrešle

Žijeme v době, kdy mnoho párů hospodaří s financemi půl na půl. Společně platí hypotéku, nákup potravin, rozdělí si poplatky za energie a také z dovolené si každý zaplatí svůj podíl. Pokud to oběma stranám vyhovuje, je to úplně v pořádku. Na prvním rande by ale muži měli být přece jenom za gentlemany a projevit svůj zájem o ženu tím, že jí přinesou květinu anebo za ni zaplatí drink, případně večeři, pokud byli iniciátory a ženu pozvali. Jestliže vás po příjemném večeru zarazí otázka „Jsem teď trochu švorc, dáme účet napůl?“ případně věta „Zapomněl jsem si doma peněženku, zaplať to ty, prosím.“, nejspíš máte tu čest se strýčkem Skrblíkem. V dnešní době se dá platit téměř všude kartou v mobilním telefonu, takže básničkám o zapomenuté hotovosti či peněžence nevěřte. Záleží samozřejmě na vás, co od budoucího partnera očekáváte, ale řekněme si to na rovinu: na první schůzce se všichni snaží na druhého udělat dojem a zapůsobit. Jestliže není ochotný pozvat vás na skleničku nebo kávu teď, co by asi následovalo ve společné domácnosti? Nejspíš byste to byla vy, kdo by ji finančně táhl. Není proto nic špatného na tom říct upřímně, že jste od první schůzky očekávala trochu něco jiného, a s dotyčným přerušit kontakt. Může si za to beztak jenom sám.

Tahá vás do postele

I když o tom ženy neustále vedou diskuse, neexistuje obecné pravidlo, které by určilo, kdy je ten správný čas na první sex s novým objevem. Nicméně pokud nehledáte jen povyražení a máte o muže zájem, není sex na prvním rande ten nejlepší nápad. Samozřejmě, jsou mezi námi páry, kterým to vyšlo. Nicméně ty jsou spíš výjimkou. Pokud se před mužem po jedné večeři svléknete a budete se s ním milovat, odkryjete všechny svoje karty na první dobrou. Budete pak pro něj ještě lákavá a zajímavá? Bude mít ještě potřebu dobývat vás, svádět a bude hořet zvědavostí po tom, co se ukrývá pod vaším tričkem? Nejspíš nikoliv. Vždycky je proto lepší počkat. A muži to moc dobře vědí. Jestliže mu na vás záleží, rozloučí se s vámi ve vší počestnosti polibkem na tvář nebo ústa. Co ale když poslední hodinu nemluví o ničem jiném než o svém útulném bytečku a měkkém pelíšku, do kterého by vás rád pozval? Nebo se vás snaží nalákat na masáž nohou, sklenku domácí pálenky, případně vám rovnou vrazí jazyk do krku, mačká ňadra a na rovinu vybalí, že vás strašně chce teď a tady? Od takového „materiálu“ je lepší dát ruce pryč. Pravděpodobně nebudete jediná, na kterou svoje balicí praktiky zkouší.

Pomlouvá svoji bývalou

Sotva se znáte a on už vám vypráví, jaká byla jeho poslední přítelkyně mrcha? Že ho oškubala o majetek, neuměla vařit ani prát a její matka byla naprosto nesnesitelná? S vypitými drinky vám ukazuje společné fotky a říká: „Jen se podívej, jaký si nechala udělat nový prsa. A pak se se mnou hned rozešla, teď na ně sahá určitě někdo jinej, byla to rozhoďnožka!“ Tady by vám měla zablikat varovná kontrolka. Tenhle člověk se ze vztahu dosud nevzpamatoval, navíc to nebude zrovna charakterní osoba. O bývalých partnerech se na první schůzce zaprvé nemluví, a když už, tak se nevytahuje ven špína a detaily ze společného života. Jen si představte, jak by asi mluvil o vás, kdyby to náhodou nevyšlo a vy jste se rozešli? Nesjpíš úplně stejně ošklivě.

Předvádí se

Hodí na stůl klíčky od nového BMW a jeho svetr přímo křičí nápisem „Hugo Boss“? Několikrát přeruší vaši konverzaci, protože má důležitý hovor (v práci je přece naprosto nepostradatelný!)? Rovnou vám objedná, aniž by se vás zeptal, na co máte chuť, stylem „přineste jí to nejlepší, co tady máte“ a při výběru vína zdůrazní, že cena ho absolutně nezajímá, protože on peníze neřeší? Vykládá vám o tom, kolik luxusních hotelů a exotických míst za poslední měsíce navštívil a nezapomene zmínit, že si loni pořídil novou jachtu? Když si sundá svetr, má pod ním jen tílko a nabušené svaly, které vystavuje na odiv? Nesjpíš jste se setkala s mužem typu „macho“, který ženy balí na svůj majetek, vizáž a finanční nezávislost. Pokud tomu tak skutečně je. Jenže chtěla byste mít vedle sebe někoho, kdo vám nemůže nabídnout nic víc než jen peníze a drahé věci? Morální hodnoty, slušné vychování, společné zájmy a dobrý charakter jsou mnohem důležitější než naditá peněženka. A navíc vychloubání není vůbec sexy.

Zdroje:

Autorský článek