Premium obsah

Zbavte se kandidózy úpravou jídelníčku

Zbavte se kandidózy úpravou jídelníčku
Uspěchaný životní styl, nesprávné složení jídelníčku, antibiotika, příliš stresu a málo spánku a kandidóza je na světě. Její projevy jsou široké – od migrén přes PMS, otoky, poruchy zažívání, výkyvy nálad, únavu, vaginální výtoky až po oslabenou imunitu… Koho z nás dnes netrápí? Když upravíte jídelníček a přidáte léčivé potraviny, máte z půlky vyhráno.

Candida albicans je druhem kvasinky obývající náš trávicí trakt, střeva, ústa, jícen a urogenitální trakt. Je přirozenou a nedílnou součástí střevního mikrobiomu a má mnoho pozitivních funkcí. Jednou z nich je štěpení živin, aby se z krve mohly důkladně vstřebat do orgánů. Má také schopnost rozpoznat a zabíjet škodlivé bakterie (především streptokoka) a jiné patogenní organismy uvnitř zažívacího traktu, čímž nás chrání. Ve zdravém vyváženém stavu máme v těle miliony kvasinek candidy, které jsou pro nás přínosem. Když se však candida přemnoží, způsobuje tzv. kandidózu. Tahle kvasinka se ale nepřemnoží jen tak.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.