Premium obsah

Chutný detox: Recept na řepovou pomazánku

Chutný detox: Recept na řepovou pomazánku
Existují potraviny, které podporují detoxikaci organismu. Tělo po vydatném jídle, jako je například tradiční česká kuchyně nebo zpracované potraviny, musí čelit těžko stravitelným látkám. Díky detoxikaci se tělo zbavuje škodlivých látek a také zlepšuje celé své fungování.

Detox neznamená nejíst. Zkuste jen zařadit kvalitní potraviny, které nejsou nijak průmyslově zpracované a nikterak nezatíží vaše tělo a trávení. Přidejte dostatek zeleniny.

Existují určité potraviny, které podporují detoxikaci a čištění těla. Patří mezi ně také červená řepa. Právě z červené řepy si připravíme společně pomazánku, která bude zdravá a plná živin.

Jak řepa prospívá tělu?

Červená řepa je dobrá proti zácpě a zároveň pomáhá játrům vyloučit toxické látky z těla. Podporuje také celkové posílení organismu.

Řepová pomazánka 

Ingredience:

  • červená řepa předvařená
  • křen
  • jogurt
  • tavený sýr odtučněný / můžete použít i Gervais
  • sůl

 

Postup:

Nejprve si nastrouhejte řepu a smíchejte se dvěma lžícemi jogurtu a jednou lžící odtučněného taveného sýra. Přistrouhejte také kousek křenu pro lepší chuť a pomazánku osolte.

Servírujte s celozrnným pečivem, rýžovými nebo kukuřičnými chlebíčky. Na pomazánku se také skvěle hodí kvalitní kozí sýr.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.