Ptejte se našich odborníků!

Ptejte se našich odborníků!

Trápí vás zdravotní problémy nebo jste ve stresu? Chtěli byste zhubnout a změnit způsob stravování? Zeptejte se renomovaných lékařů – na cokoli chcete, kdykoli chcete…gynekolog – kardiolog – chirurg…

  • Máte zdravotní problémy?

  • Nedaří se vám zhubnout?

  • Nefungují vám partnerské nebo rodinné vztahy?

  • Hledáte sport nebo cvičení, které by vám nejlépe vyhovovalo?

  • Zajímá vás, jak upravit svůj jídelníček?

  • Chcete se dozvědět, jak pečovat o pleť a vlasy?

Jak funguje Privátní klinika?

Vybrali jsme pro vás 15 lékařů a odborníků, kteří jsou připraveni odpovědět na vaše dotazy týkající se zdraví, partnerských vztahů, kondice, sportování, správné výživy, životního stylu a krásy.

Ptejte se

Stačí, když nám pošlete svůj dotaz a všechno ostatní zařídíme za vás! Jakmile lékař nebo odborník odpoví, přepošleme vám jeho odpověď na váš e-mail. Nejzajímavější dotazy pak uveřejníme přímo na webu Kondice.

Neprozradíme vás!

Privátní klinika je zcela anonymní, což znamená, že nezveřejníme vaše jméno ani jakékoli citlivé údaje. Přesto je důležité, aby váš dotaz obsahoval dostatek informací a mohl být zodpovězen. Vždy napište konkrétní otázku, kterou chcete řešit.

Příklady dotazů:

Chtěla bych zhubnout

Měřím 160 cm a vážím 73 kilo. Chtěla bych zhubnout, pravidelně běhám a téměř nejím tuky a cukry, ale pořád se mi to nedaří. Kde dělám chybu?

Manžel nemá zájem o rodinu

S manželem jsme spolu 8 let a máme syna a dceru. Můj muž má náročné povolání, každý den se vrací pozdě v noci a na rodinu nemá čas. Víkendy prospí, nebo je tráví se svou matkou nebo kamarády. Několikrát jsem se snažila s ním o všem promluvit, ale nemá zájem komunikovat. Co mám dělat?

Jak zpevnit břicho a stehna

Je mi 29 let. Mám štíhlou a souměrnou postavu, ale chtěla bych mít pevnější břicho a stehna. Jaké cvičení nebo sport byste mi doporučili?

Co dělat, když v těhotenství tvrdne břicho?

Jsem v 18. týdnu těhotenství a občas mám pocit, že mi tvrdne břicho. Je to nebezpečné? Jak bych měla postupovat?

POŠLETE NÁM DOTAZ

Naši odborníci

Eva Beníšková

Výživová poradkyně a fitness trenérka. Poskytuje také výživové poradenství pro diabetiky a celiaky, ze sportu se věnuje zejména ZUMBĚ. Více informací najdete na www.beniskova.cz.

Odbornice na sestavování jídelníčků a zdravých diet, po kterých nehrozí jojo efekt, vám zodpoví všechny otázky týkající se jídla a vyvážené stravy. Coby sportovkyně dodá také rady, jak sladit jídlo a pohyb, abyste se cítili dobře.

Ing. Eva Štěpánková

Vystudovala chemii na VŠCHT, v roce 1991 založila českou přírodní kosmetiku RYOR, která dnes vyváží do více jak 16 zemí světa. Kosmetiku zná tedy nejen z pohledu kosmetičky, ale také z pohledu chemičky.

Poradí, jak správně pečovat o pleť i tělo. Doporučí, jak správně vybrat a používat kosmetické výrobky. Zodpoví také dotazy, které se budou týkat složení kosmetických produktů.

Kateřina Strnadlová Adámková

Pracuje jako kosmetička a vizážistka. Zabývá se rovněž poradenstvím v oblasti výživy a zdravého životního stylu. Působí v Praze a Středočeském kraji. Kontakt: www.kosmetikauvas.cz.

Kateřina Strnadlová Adámková vám odpoví, jak si udržet zdravou pleť, co dělat s mastnou a suchou pokožkou, jak zatočit s akné v každém věku nebo jaké přípravky si vybrat pro váš typ pleti.

Klára Vojkůvková, DiS.

Farmaceutická asistentka. Pracuje na pozici vedoucí laborantky pro SimonPharm, dříve se věnovala bylinkám a míchání čajových směsí pro menší lékárnu, zabývá se také homeopatiky.

Můžete se na ni obrátit, když si nebudete jistí, zda je kombinace léků, které užíváte, bezpečná. Poradí vám, jak vybírat volně prodejné léky, případně jak se orientovat v doplňcích stravy a homeopatikách. A také když nebudete vědět, jaké dávkování zvolit pro vaše dítě.

Martin Levý

Gatorade instruktor kondičního běhu.

MUDr. Alexandr Barták

Gynekolog a porodník. Věnuje se léčbě neplodnosti a porodnictví. Provozuje soukromou gynekologickou ordinaci v Praze – Vysočanech, publikuje v odborných i lifestylových časopisech.

Ptejte se na všechno, co vás zajímá o antikoncepci, menstruaci, těhotenství a omezeních při něm, bolestech břicha či gynekologických nemocech.

MUDr. Alžběta Ptáčková

Stomatoložka. Vystudovala 1. lékařskou fakultu UK v Praze, nyní se věnuje soukromé praxi v zubní ordinaci.

Poradí, jak správně pečovat o zuby v dětském, dospělém věku i během těhotenství, které zákroky jsou pro vás a vaše děti nejlepší, zodpoví všechny otázky týkající se používání různých dentálních pomůcek.

MUDr. Anna Jungwirthová

Gastroenteroložka, spolu s manželem provozovatelka privátní kliniky EGK s.r.o – Sanatoria u sv. Anny v Praze. Vystudovala 3. lékařskou fakultu UK v Praze, absolvovala stáže v zahraničí, například v Japonsku.

Seznámí vás s moderními vyšetřeními zažívacího ústrojí, odpoví na vaše otázky týkající se špatného zažívání, refluxu, střevních a žaludečních potíží. Ptejte se na možnosti léčby těchto chorob.

MUDr. Erika Votavová

ORL specialistka. Pracuje v soukromém brněnském ORL centru v Pekařské ulici, hodně se zabývá dětskými onemocněními uší a také diagnostikou a léčbou poruch sluchu.

Ptejte se například na problémy se záněty a zaléháním uší, případně poruchami sluchu, angínami, trháním mandlí, dětskými rýmami.

MUDr. František Picek

Více než 20 let se aktivně věnuje operativě pohybového aparátu, především končetinovým kloubům. Provozuje také ambulantní ortopedickou praxi v lékařském centru pro diagnostiku a léčbu pohybového aparátu ORP CENTRUM na Praze 6.

MUDr. Irena Kudrnovská

Praktická lékařka pro dospělé. Provozuje soukromou praxi na Praze 6, publikuje v odborných časopisech. Angažuje se ve Sdružení praktických lékařů.

Poradí vám, na co máte nárok při pravidelné preventivní prohlídce a jaká další vyšetření si můžete zaplatit. Můžete se na ni obrátit také v případě, kdy si nebudete vědět rady se svými zdravotními problémy či vám nebude jasné, proč vás váš lékař léčí zrovna takto.

MUDr. Jiří Ferra

Působí v Perfect Clinic. Je držitelem licence České lékařské komory pro výkon lékařské praxe v oboru plastická chirurgie a pro výkon odborného garanta v tomto oboru. Je současně členem Společnosti plastické chirurgie JEP, International Society of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (IPRAS), Europan Society of Aesthetic Laser Surgery a European Association of Plastic Surgery.

Byl členem speciálního mikrochirurgického a replantačního operačního týmu. Od roku 2004 pracoval jako ordinář pro plastickou chirurgii v “Kliniken Freyung-Grafenau GmbH” v SRN a jako vedoucí lékař a odborný garant v oboru plastická chirurgie pro Kliniku Laser Esthetic Praha. Aktivně publikuje a přednáší u nás i v zahraničí pro odbornou i laickou veřejnost. Pravidelně se účastní řady zahraničních sympozií – IMCAS Paris, EURAPS, Madrid a další. Působil jako stážista na Klinice plastické a rekonstrukční chirurgie v Kantonální nemocnici v Basileji pod vedením profesora. J. Preina.

MUDr. Jiří Paděra

Působí v Perfect Clinic. Plastický chirurg a držitel licence České lékařské komory v oboru plastická chirurgie. Je členem společnosti JEP v oboru plastická chirurgie a estetické chirurgie. Dále je členem International Society for Burn Injurie.

Od roku 1999 se již věnuje soukromé lékařské praxi zaměřené na problematiku estetické chirurgie, ve které provádí veškeré spektrum kosmetických operací, včetně nejmodernějších endoskopických postupů.

Absolvoval odborné stáže u nás i v zahraničí. Přednášel na mezinárodních kongresech věnovaných problematice popáleninové medicíny a plastické a kosmetické chirurgii. Je spoluautorem řady odborných publikací.

MUDr. Jitka Chaloupecká

Je držitelkou certifikátů pro práci s lasery, pro aplikaci injekčních implantátů a botulotoxinu, korektivní dermatologii se věnuje od roku 1999.

Účastní se tuzemských i zahraničních seminářů a kongresů zaměřených na problematiku laserové a estetické medicíny. Má za sebou odbornou stáž v USA. Od roku 2000 přednáší a školí metody a techniky laserové terapie.

MUDr. Lucie Valešová

Primářka Lucie Valešová je vedoucí lékařkou a primářkou Oční kliniky DuoVize Praha a laserovou chiruržkou v Oční klinice NeoVize Brno. Dále působí na Oční klinice 1. Lékařské fakulty University Karlovy v Praze.

Věnuje se problematice odstraňování dioptrických rad, implantacím nitroočních čoček, je expertkou na laserové operace u dětí, ostatně dlouhou dobu se věnovala problematice očních vad u nedonošených dětí. Zabývá se také plastickými operacemi víček.

MUDr. Martin Hulman

Ambulantní psychiatr a psychoterapeut. Koordinátor pro poradenství v oblasti psychického zdraví a psychických poruch. Kontakty: www.ataraxis.cz, www.ipav.cz.

Zeptat se můžete na problémy v partnerských a rodinných vztazích, ale také na možnosti, jak řešit potíže spojené se stresem. Lékař poradí, jaký postup by pro vás mohl být nejlepší, vysvětlí klady a případná rizika farmakologické léčby psychických onemocnění.

MUDr. Roman Kufa

Působí na klinice Perfect Clinic. Absolvoval dlouhodobou stáž ve Velké Británii a pracoval jako plastický chirurg v Německu. Specializuje se na kosmetickou chirurgii, chirurgii ruky a mikrochirurgii. Je také jedním z plastických chirurgů, kteří u nás provádí rekonstrukce prsu u žen, které v souvislosti s onkologickým onemocněním utrpěly jeho ztrátu.

Zodpoví všechny otázky týkající se plastických operací, ať už víček, brady, zvětšování rtů či prsou, zaměřuje se také na liposukce či odstraňování vrásek či jizev.

MUDr. Samuel Heller

Kardiolog. Pracuje ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, specializuje se na léčbu vysokého krevního tlaku.

Ptejte se na léčbu srdečních onemocnění, ať už pomocí léků nebo operační, lékař odpoví na otázky týkající se potíží a léčby vysokého tlaku, aterosklerózy či srdečních arytmií. Ptát se také můžete, co vás zajímá ke katetrizacím, angioplastikám, zavedení bypassu a dalším vyšetřením a zákrokům.

MUDr. Yvonne Bergerová

Estetická dermatoložka. Pracuje na klinice BcD Clinic v Praze, je držitelkou certifikátů pro práci s lasery a botulotoxinem. Je členkou několika odborných společností.

Poradí vám, jaké plastické operace či laserové zákroky jsou pro vás nejvhodnější. Zodpoví otázky týkající se botoxu, liposukce, depilace, odstranění vrásek a jizev či jizviček po akné, mateřských znamínek či nepovedených tetování.

PaedDr. Ilona Kejklíčková Ph.D.

Logopedka. Majitelka kliniky Logo působící v Praze a Brně, specializuje se zejména na léčbu koktavosti. Věnuje se také terapii lidí po mozkové příhodě.

Pokud vaše dítě koktá nebo špatně vyslovuje, můžete se obrátit na logopedku, která se právě těmto problémům dlouhodobě věnuje. Stejně tak potřebujete-li poradit, jak postupovat v případě, kdy se staráte o člověka po mrtvici.

PhDr. Marta Boučková

Psycholožka. Absolvovala Filozofickou fakultu UK v Praze. Specializuje se na sociální psychologii, oblast mezilidských vztahů a komunikace a na manželské i partnerské problémy.

Pomůže vám zorientovat se v partnerských karambolech, poradí, jak vhodně komunikovat ve složitých životních situacích. Poradí také při problémech v zaměstnání, nabídne řešení při přemíře stresu.

Prim. MUDr. Michal Puls, CSc

Primář kliniky plastické a estetické chirurgie MEDICOM VIP s více než 25letou praxí. Atestace I. stupně v oboru chirurgie 1987. Atestace v oboru plastické chirurgie 1999. Držitel certifikátů pro práci s lasery.

Zodpoví vám dotazy týkající se estetických operací obličeje, poprsí, břicha či končetin. Specializuje se na formování postavy ambulantní tumescencí liposukcí. Poradí vám s omlazením obličeje – odstranění vrásek.

Prof. MUDr. Martin Fried, CSc.

Chirurg, přednosta OB kliniky v Praze. Soustředí se především na chirurgickou léčbu obezity. Stojí v čele České obezitologické společnosti, je členem také mezinárodních odborných společností.

Poradí, zda je pro vás vhodná chirurgická léčba obezity a co taková operace obnáší. Orientuje se v nejmodernějších a nejšetrnějších metodách. Zodpoví samozřejmě i další dotazy týkající se operací.

Zuzana Klingrová

Kondiční trenérka. Vyučuje jógu ve studiu Fitlight, kterého je zároveň majitelkou. Dále je programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina, kde rovněž vede lekce jógy.

Poradí, jak vhodně sportovat, pro koho je která fyzická aktivita vhodná. Vysvětlí, jak správně cvičit jógu a jak správně relaxovat.