Zuzana Klingrová

Kondiční trenérka. Vyučuje jógu ve studiu Fitlight, kterého je zároveň majitelkou. Dále je programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina, kde rovněž vede lekce jógy.

Poradí, jak vhodně sportovat, pro koho je která fyzická aktivita vhodná. Vysvětlí, jak správně cvičit jógu a jak správně relaxovat.

POŠLETE NÁM DOTAZ

Související články:

Jak často cvičit jógu?

29. 03. 2018

Jak často cvičit jógu?

Děkuji za úžasné lekce jógy. Jsem dost časově vytížená a tohle je pro mě tedy jediná možnost, jak se józe věnovat. Chtěla jsem se zeptat, jak často by se cvičení měla provádět, aby to mělo nějaký efekt. Trápí mě bolesti zad a kyčlí (mám sedavé zaměstnání) a občasné psychické problémy (deprese a záchvaty paniky). K zaměstnání ještě dálkově studuji, takže mám o stres postaráno.

Celý článek »
9 dobrých důvodů, proč sportovat

04. 09. 2017

9 dobrých důvodů, proč sportovat

Není žádným tajemstvím, že lidé, kteří pravidelně sportují, mají dokonalou postavu, jsou ve skvělé formě a málokdy bývají nemocní. Proč je cvičení tak prospěšné? Pohybové aktivity totiž pozitivně ovlivňují nejen všechny tělesné funkce, ale také psychiku, paměť nebo koncentraci.

Celý článek »
Nespím ani s léky, pomůže mi jóga?

29. 08. 2017

Nespím ani s léky, pomůže mi jóga?

Obacím se na vás s problémem, který mě opravdu trápí již mnoho let, a tím je nespavost. Je mi 47 let, jsem štíhlá nekuřačka. V podstatě od narození dětí jsem měla se spánkem problémy, resp. nemohla jsem usnout. V posledním roce se mi však nedaří usnout vůbec, jen pomocí hypnotik. Po konzultaci s psychiatrem jsem zkoušela i několik druhů antidepresiv, konkrétně Mirzaten, ten však působil jen krátkou dobu a hodně jsem po něm přibírala, pak Trittico, opět fungoval jen krátkodobě a měla jsem jako vedlejší efekt neustále ucpaný nos, že jsem vůbec nemohla dýchat. Zkoušela jsem i Valdoxan, ten neměl efekt v podstatě žádný. Navštívila jsem i kineziologii a spánkovou laboratoř, ale pomoci mi nedokázali. Myslíte, že speciální cvičení jógy, akupunktura nebo čínské léčitelství by mohlo být řešením? Nemám však kontakty na nikoho, kdo tyto věci opravdu umí. Moc vám děkuji za odpověď. Martina

Celý článek »
Nehubnu, co dělám špatně?

14. 06. 2017

Nehubnu, co dělám špatně?

Obracím se na vás s prosbou. Dříve jsem měla hodně pohybu, ale před rokem jsem prodělala tři operace a nemohla cvičit. Nyní jsem se chtěla navrátit zpět k aktivnímu sportu. Hodně jsem dříve jezdila na kole a rotopedu, ale vzhledem k tomu, že jsem přibrala během roku 12 kg hlavně tím, že jsem nesportovala a mám sedavé zaměstnání, potřebovala bych poradit. Co dělám špatně, když kila nejdou dolů? Ani se necítím zdravotně dobře a v kondici. Objevila jsem vaše cvičení jógy a hodně mně zaujalo. Začala jsem cvičit, ale nevím, kdy je na to vhodná doba. Mám provádět jen jógu, nebo upravit i jídelníček a přidat nějaký další sport? Nejvíce jsem nabrala přes stehna a zadek. Poradíte mi, prosím, jak zhubnout a zpevnit postavu?

Celý článek »
Jóga vám pomůže otěhotnět!

21. 10. 2016

Jóga vám pomůže otěhotnět!

Dobrý den, Zuzko, dovoluji se na Vás obrátit s dotazem. Věnuji se józe již třetím rokem. Po vysazení hormonální antikoncepce mám stále nepravidelnou menstruaci. Podle názoru doktora mi nedozrávají vajíčka, a proto dostávám měsíčky předčasně. Je mi 27 let. Ráda bych na tomto problému začala pracovat, abych pak neměla problémy s budoucím otěhotněním. Preferuji přírodní cestu a jógu shledávám jako vhodný nástroj. Rozhodla jsem se nyní k pravidelnému cvičení hormonální jógy, zde na Kondice.cz. Do této doby jsem hormonální jógu moc necvičila. Spíše jsem se zaměřovala na power a jiné formy jógy. Vy zde a Kondice.cz máte tři lekce - videa hormonální jógy. Můj dotaz zní, zda byste doporučila jednotlivá videa cvičit v pořadí? Každé z videí se zaměřuje na jiné čakry? Je třeba lepší v mém případě se více zaměřit na 2. čakru nebo videa lze kombinovat a cvičení v pořadí nemá vliv? Děkuji moc za názor. Lucie

Celý článek »
Proč se před posilováním rozcvičovat?

28. 09. 2016

Proč se před posilováním rozcvičovat?

Ráda bych věděla, proč se nemá bez rozcvičení posilovat. Má skutečně strečink před cvičením takový význam?

Celý článek »
Díky lekcím jógy na Kondice.cz se mi podařilo otěhotnět!

23. 09. 2016

Díky lekcím jógy na Kondice.cz se mi podařilo otěhotnět!

Dobrý den, Zuzko, chtěla jsem vás poprosit o radu. Jsem v raném stádiu těhotenství a za to vám chci moc poděkovat! Díky vašemu DVD hormonální jóga se mi po delším snažení podařilo konečně otěhotnět! Zajímalo by mě, dokdy můžu cvičit sestavu na druhou čakru, jelikož mi moc vyhovuje. Děkuji, Milada

Celý článek »
Zuzka Klingrová odpovídá: Po józe mi hučí v hlavě!

08. 05. 2016

Zuzka Klingrová odpovídá: Po józe mi hučí v hlavě!

Dobrý den, paní Zuzko, nejprve, Vám chci poděkovat za to, co děláte! Vaše práce s jógou je úžasná. Jsem na mateřské a zároveň pracuji, je to velice náročné a můj zdravotní stav šel od desíti k pěti. Věděla jsem, že musím něco změnit, jelikož mně dítko moc prostoru nedává, začala jsem doma. Jako mladší jsem dělala 15 let závodní aerobik, flexibilita u mě stále funguje dobře. Vrhla jsem se do jógy po hlavě a cítím se skvěle a vše zvládám s větším nadhledem a pohodou. Cvičím i náročné ásany, zkouším vránu, pozdrav slunci, detoxikační jógu, dechové cviky, vše jen s vámi a vašimi lekcemi na Kondice.cz! Moc za to děkuji. A teď přejdu na dotaz od začátku, co cvičím jógu, mám hučení, šumění v uších a jde to i do hlavy. Myslela jsem ze začátku, že to mám ze stojky na hlavě, ale probíhá to, i když stojku nedělám, někdy se tak stane před spánkem, ale vždy, když jógu ten den cvičím. Děkuji za odpověď, Alena N.

Celý článek »
Privátní klinika: Lze zhubnout jógou?

29. 05. 2015

Privátní klinika: Lze zhubnout jógou?

Opravdu jsem si zamilovala vaše cvičení jógy a o prázdninách jsem cvičila. Jsem ale studentka, a tak cvičení stíhám pouze ráno před snídaní maximálně na 20 minut. Mohla byste mi doporučit, jakou sestavu mám cvičit? Chtěla bych zhubnout pár kilo a nevím, jaké cviky si vybrat, aby měly co největší účinek.

Celý článek »
Mám roztroušenou sklerózu, neublíží mi jóga?

24. 08. 2014

Mám roztroušenou sklerózu, neublíží mi jóga?

Jaký typ jógy je nejlepší na sklerosis multiplex (roztroušená skleróza, pozn. red.)? Nerada bych imunitu ještě více zvyšovala pravidelným cvičením, pokud je to vůbec možné. Vaše cvičení je skvělé! Děkuji za odpověď, Zuzka

Celý článek »
Lze pomocí jógy zpevnit tělo?

23. 08. 2014

Lze pomocí jógy zpevnit tělo?

Chtěla bych se zeptat, jestli je možné jógou zpevnit tělo. Vy máte tělo naprosto báječné. Já jsem hubená, mám 175 cm a 63 kg, ale ještě někde by to chtělo zabrat. Začala jsem cvičit jógu - doma - podle internetových videí. A moc mě baví. Nejen fyzicky, ale i psychicky. Proto by mě zajímalo, jestli je možné pravidelným cvičením jógy a úpravou stravy zpevnit tělo a jaký druh jógy by byl pro tento účel nejvíce ideální. A poslední dotaz, vždy jsem byla dost ohebná, ovšem v 15 jsem přestala jakkoliv cvičit a nyní jsem zjistila, že ona ohebnost je opravdu ta tam... Za jak dlouho bych mohla očekávat zlepšení a komfortnější cvičení? Moc vám děkuji za odpověď, Kristýna

Celý článek »
Jak zkombinovat jógu s dalším pohybem?

27. 02. 2014

Jak zkombinovat jógu s dalším pohybem?

Nejdříve bych ráda poděkovala za vaše videa jógy, která jsem si zamilovala. V minulosti by mě nenapadlo, že je cvičení jógy tak prospěšné a zábavné. Já jsem ji začala cvičit hlavně proto, že trpím na vysoký tlak a mám i gynekologické problémy a celkově jsem víc nervózní člověk, takže jsem hledala něco vhodného pro mě a řekla jsem si, že se pokusím zmírnit zdravotní potíže pomocí jógy. Necvičím jen jógu, snažím se cvičit i Pilates a krátké intenzivní kardio-cvičení tak na 10 - 15 minut. A teď bych potřebovala od vás poradit, jak to správně nakombinovat? Jestli mám nejdříve cvičit jógu a pak kardio, nebo opačně? Nebo jeden den jógu a druhý den kardio a třetí třeba Pilates? Hubnout nepotřebuji, to se mi už povedlo - 172 cm, 55 kg, 35 let. Měla jsem hlavní problém s tukem na břiše, ale ten už díky pravidelnému cvičení zmizel. A další dotaz na vás by byl, jestli můžu cvičit některý typ jógy, když mám zrovna sunisitidu (zánět vedlejších nosních dutin), ale nechce se mi jen tak sedět a naříkat. Je vhodné cvičit jógu, když vám zrovna není dobře? Děkuji předem za odpověď na mé otázky.

Celý článek »
Jak se probrat pomocí jógy?

20. 02. 2014

Jak se probrat pomocí jógy?

Cvičení se Zuzkou Klingrovou je skvělé, jen bych potřebovala poradit, jak ráno získat co nejrychleji energii. Do práce vstávám už ve čtyři hodiny. Nejspíš pozdrav slunce, ale kolikrát, aby to mělo účinek?

Celý článek »

02. 08. 2013

Jóga je pro všechny

Do rubriky privátní klinika nám neustále píšete zajímavé dotazy týkající se cvičení jógy, protože odpovědi nejsou příliš obsáhlé, rozhodli jsme se naservírovat vám je všechny najednou.

Celý článek »

30. 07. 2013

Jak má při hubnutí cvičit muž?

Všude se mluví a píše většinou o hubnutí žen, ale co my muži? Myslím, že máme větší problém než spousta žen. Je mi 37 let, měřím 166 cm a vážím 92 kilogramů. Rád bych se vydal cestou zdravějšího života a lepší kondičky (už jsem přestal kouřit). Osobně mě třeba zaujal aerobic nebo crossfit, ale přeci jen navštěvovat hodiny aerobiku s ženami - studem bych se propadnul. Jak tedy začít?

Celý článek »

03. 05. 2013

Jak na pozvolné, ale trvalé hubnutí?

V příštích šesti měsících plánuji shodit čtrnáct až šestnáct kilogramů. Nechci hubnout rychle, ale postupně – počítám se dvěma kilogramy měsíčně. Zajímalo by mě proto, kolikrát denně bych měla cvičit a jak bych měla jíst.

Celý článek »
Jóga: Hubnutí, 3. díl

20. 01. 2012

Jóga: Hubnutí, 3. díl

Jóga je skvělý způsob jak napomoci procesu hubnutí. Kondiční trenérka Zuzka Klingrová se vám bude plně věnovat v další navazující lekci jógy zaměřené na shazování přebytečných kil.

Přehrát video »
Další lekce jógy: Středa 18. ledna od 20.00 hodin

18. 01. 2012

Další lekce jógy: Středa 18. ledna od 20.00 hodin

Hubněte i nadále. Také dnes večer budete mít příležitost s námi dodržovat plnění vašeho novoročního předsevzetí. Ve třetí lekci se budeme zaměřovat na shazování přebytečných tukových zásob z Vánoc.

Celý článek »
Jóga: Hubnutí, 2. díl

11. 01. 2012

Jóga: Hubnutí, 2. díl

Zhubnout vám kromě rychlých sportů a úpravy jídelníčku může pomoci také jóga. Zacvičte si plnohodnotnou lekci jógy se Zuzkou Klingrovou.

Přehrát video »
Další lekce jógy: Středa 11. ledna od 20.00 hodin

11. 01. 2012

Další lekce jógy: Středa 11. ledna od 20.00 hodin

Pokračujeme v hubnutí! Také druhá lekce je zaměřena na shazování přebytečných kil. Zacvičte si s námi jógu, která vám pomůže získat postavu, po které toužíte.

Celý článek »
Jóga: Hubnutí, 1. díl

04. 01. 2012

Jóga: Hubnutí, 1. díl

Shodit přebytečná kila a zpevnit problematické partie. To je velký sen mnoha žen. Při hubnutí je důležitá nejen změna stravování, ale také pohyb. Doplňte aerobní cvičení jógou, která vám pomůže ve vašem dietním programu.

Přehrát video »
Další lekce jógy: Středa 4. ledna od 20.00 hodin

04. 01. 2012

Další lekce jógy: Středa 4. ledna od 20.00 hodin

První lednová lekce jógy je zaměřena na hubnutí. Udělejte první krok ke štíhlejší a pevnější postavě!

Celý článek »
Jóga: Trávení a metabolismus

21. 12. 2011

Jóga: Trávení a metabolismus

Pro správné trávení je důležitý nejen náš jídelníček, ale také to, v jaké jsme kondici, a jak se cítíme. Tisíciletou tradicí je prokázáno, že k jeho fungování pomáhají jógové cviky.

Přehrát video »
Další lekce jógy: Středa 21. prosince od 20.00 hodin

21. 12. 2011

Další lekce jógy: Středa 21. prosince od 20.00 hodin

Tentokrát cvičením jógy podpoříte svoje trávení a metabolismus, které během vánočních svátků jistě dostanou zabrat.

Celý článek »
Jóga: Harmonizace

14. 12. 2011

Jóga: Harmonizace

Dnešní lekce jógy se zaměří na harmonizaci těla, ducha i mysli. Stačí málo a zapomenete na všechny starosti. Cvičení jógy je jednoduché, účinné a hodí se i pro úplné začátečníky.

Přehrát video »
Další lekce jógy: Středa 14. prosince od 20.00 hodin

14. 12. 2011

Další lekce jógy: Středa 14. prosince od 20.00 hodin

Zbavíte se napětí a stresu, protáhnete tělo a budete se cítit mnohem lépe. Tak funguje jóga, cvičení, které získává po celém světě obrovskou oblibu.

Celý článek »
Jóga: Boj proti stresu

07. 12. 2011

Jóga: Boj proti stresu

Zapomeňte na všechny starosti při cvičení jógových pozic, které zklidňují a harmonizují mysl i tělo. Stačí, když se budete soustředit na svůj dech a budete cvičit podle instrukcí Zuzky Klingrové.

Přehrát video »
Další lekce jógy: Středa 7. prosince od 20.00 hodin

07. 12. 2011

Další lekce jógy: Středa 7. prosince od 20.00 hodin

Zacvičte si dnes večer plnohodnotnou lekci jógy. Tentokrát se trenérka Zuzka Klingrová zaměří na boj se stresem, napětím a přepracováním.

Celý článek »
Jóga: Uvolnění třísel

30. 11. 2011

Jóga: Uvolnění třísel

Jóga pro uvolnění třísel začíná v meditační pozici lotosového květu. Samozřejmě můžete cvičit také v jednodušší variantě, kdy budete mít dolní končetiny křížem nebo kolena jemně stlačíte k zemi.

Přehrát video »
Další lekce jógy: Středa 30. listopadu od 20.00 hodin

30. 11. 2011

Další lekce jógy: Středa 30. listopadu od 20.00 hodin

Dnešní lekce jógy s profesionální trenérkou Zuzkou Klingrovou se zaměří na protažení třísel. Udělejte dnes večer něco pro svoje zdraví a kondici!

Celý článek »
Jóga: Stimulace imunity

23. 11. 2011

Jóga: Stimulace imunity

Povzbuďte svůj imunitní systém jógovými cviky, které dokáží účinně zharmonizovat tělo i mysl. Jakmile se organismus dostane do rovnováhy, podaří se mu také lépe bojovat s nachlazením nebo rýmou.

Přehrát video »
Jóga: Kyčle, kříž, stehna

16. 11. 2011

Jóga: Kyčle, kříž, stehna

Cvičení se hodí pro všechny, kteří pracují v kanceláři a mají sedavé zaměstnání. Naučte se rychle a jednoduše uvolnit kyčelní klouby, vnitřní strany stehen a oblast kříže.

Přehrát video »
Jóga: Expres lekce

09. 11. 2011

Jóga: Expres lekce

Trvá třicet minut a hodí se pro ty, kteří nestíhají nebo se potřebují akutně zbavit bolestí hlavy nebo zad. Při expres józe používáte stejné jógové pozice, jen vám nezabere tolik času.

Přehrát video »
Jóga: Úvodní lekce

26. 10. 2011

Jóga: Úvodní lekce

Když jsme natáčeli první díly jógy, nemohli jsme se v redakci shodnout, jestli je cvičení moc rychlé, nebo naopak pomalé. Proto si první lekci vyzkoušela Mirka Vopavová, aby měla jistotu, že bude vyhovovat opravdu všem. Ode dneška můžete každou středu večer sledovat přenos jógy a zacvičit si v pohodlí domova s profesionální trenérkou Zuzkou Klingrovou!

Přehrát video »
Jóga: Premenstruační syndrom (1. část)

19. 10. 2011

Jóga: Premenstruační syndrom (1. část)

Několik dní před periodou to vypadá vždycky stejně: Nervozita, napětí v prsou, bolest v podbřišku, migréna a přibírání na váze. Může za to PMS, neboli premenstruační syndrom. Pomoci by vám mohla jóga!

Přehrát video »
Jóga: Bolesti zad (2. část)

30. 09. 2011

Jóga: Bolesti zad (2. část)

Ne každý může navštěvovat kurzy jógy – máme pro vás další díl cvičení s kondiční trenérkou Zuzkou Klingrovou.

Přehrát video »
Jóga: Bolesti zad (1. část)

14. 09. 2011

Jóga: Bolesti zad (1. část)

Vyzkoušejte si s námi terapeutickou jógu, která vás zbaví bolestí zad. Při cvičení se klade důraz na plynulé přechody mezi pozicemi a správnou techniku dýchání.

Přehrát video »
Jóga bez tíže vás dokonale protáhne. A zasmějete se

11. 08. 2011

Jóga bez tíže vás dokonale protáhne. A zasmějete se

Cvičí se s využitím speciální sítě. Ta vám pomůže správně zapojit svaly celého těla a prožít i těžší pozice, které vám normálně gravitace nedovolí provést.

Celý článek »