PhDr. Marta Boučková

Psycholožka. Absolvovala Filozofickou fakultu UK v Praze. Specializuje se na sociální psychologii, oblast mezilidských vztahů a komunikace a na manželské i partnerské problémy.

Pomůže vám zorientovat se v partnerských karambolech, poradí, jak vhodně komunikovat ve složitých životních situacích. Poradí také při problémech v zaměstnání, nabídne řešení při přemíře stresu.

POŠLETE NÁM DOTAZ

Související články:

Mám strach z těhotenství a kojení!

05. 09. 2017

Mám strach z těhotenství a kojení!

Manžel si přeje dítě, já bych ho také chtěla, protože v pětatřiceti už nastal čas. Ale neumím si představit, že mi něco cizího poroste v břiše, z té představy mám úzkosti, stejně tak mě děsí kojení. Bojím se, že mi těhotenství zdeformuje tělo. Jsou tyto pocity v pořádku a odezní, nebo je se mnou něco špatně?

Celý článek »
Bojím se žen

02. 01. 2013

Bojím se žen

Je mi 46 let a celý život se bojím žen. S hrůzou jsem zjistila, že tento problém nedokážu překonat. Souvisí to zřejmě s mojí matkou, se kterou jsem si nikdy nerozuměla. Nemám ráda její ponižování, zesměšňování a manipulaci s okolím. Poslední roky jsem byla bohužel nucena pracovat v čistě ženském kolektivu, který mě nikdy nepřijal. Zažila jsem tvrdou psychickou šikanu a byla na zhroucení. Naštěstí mi skončila smlouva na dobu určitou. Myslela jsem si, že si chvíli odpočinu, naberu síly a život půjde dál. Ale jsem půl roku doma a můj odpor k ženám jen zesílil. Setkávám se s nimi stále, např. na úřadech. Vždy se rozklepu strachy, je mi na zvracení, s velkou námahou odpovídám jednoslovně. Cítím se v bezvýchodné situaci. Nejsem zakřiknutá, netrpím nízkým sebevědomím, jenom mi jsou odporné jízlivosti, manipulace s okolím, hyenismus, konzumní společnost apod. Mám ráda férovost, logické myšlení, sport. Cítím, že to nezvládám. Psycholog ale nepochopí, jaké poměry vládnou v ženském kolektivu, a psycholožka je stejně sladká jako mé kolegyně. Má můj problém nějaké řešení?

Celý článek »
Jsem těhotná a manžel ochladl

02. 07. 2012

Jsem těhotná a manžel ochladl

Jsme mladí manželé a momentálně čekáme miminko. I přesto, že se manžel moc těší a snáší mi modré z nebe, nemůže překousnout, že jsem teď taková disproporční. Jsem navíc teprve na počátku 6. měsíce a mohu říct, že na rozdíl od ostatních těhotných kamarádek jsem pořád drobná a roste mi opravdu jen to bříško. I když vím, že na sex nikdy moc nebyl, teď jsem se už zapřisáhla, že od něj do konce těhotenství raději nebudu nic chtít. Chápu a respektuji, že nemá dobrý pocit z toho, že je v břiše něco navíc, ale v poslední době se vyhýbá i tomu, aby mi břicho jenom natřel krémem. Moc mě to trápí, protože od té doby, co mi tyhle své pocity začal dávat najevo, téměř každou noc pláču, těhotenství jsem si přestala užívat a nemůžu se dočkat, až bude prcek na světě. Existuje na můj problém nějaká psychologická rada? Nebo můžu jen čekat a doufat, že po porodu se to alespoň částečně zlepší.

Celý článek »
Kojení je nepovinné

07. 11. 2011

Kojení je nepovinné

Kojení je dnes v módě podobně jako třeba notebook nebo zahradní grilování. Život s nimi je lepší, ale bez nich se dá taky žít. S kojením je to stejné.

Celý článek »
Syn má strach z operace

02. 08. 2011

Syn má strach z operace

Mého čtyřletého syna za měsíc čeká plastická operace močové trubice. Asi jsme udělali chybu, že jsme mu o tom řekli, protože se zřejmě vylekal a teď už asi týden každý večer zvrací. Lékařka udělala všechny testy, je prý zdravý. Může to zvracení být něco jako pokus o psychologický nátlak, aby nemusel do nemocnice?

Celý článek »