MUDr. Yvonne Bergerová

Estetická dermatoložka. Pracuje na klinice BcD Clinic v Praze, je držitelkou certifikátů pro práci s lasery a botulotoxinem. Je členkou několika odborných společností.

Poradí vám, jaké plastické operace či laserové zákroky jsou pro vás nejvhodnější. Zodpoví otázky týkající se botoxu, liposukce, depilace, odstranění vrásek a jizev či jizviček po akné, mateřských znamínek či nepovedených tetování.

POŠLETE NÁM DOTAZ

Související články:

Trápí vás akné? Zajděte si k zubaři!

21. 12. 2017

Trápí vás akné? Zajděte si k zubaři!

Už druhý rok po vysazení antikoncepce mě trápí akné zejména na zádech, na obličeji mám spíše ucpané póry. Vždy, když se mi blíží menstruace, tak se stav zhorší. Díky tomu jsem i přesvědčená, že je to hormonální záležitost. Antikoncepci jsem přestala používat kvůli psychice a také nadváze. Mírné, ale měla jsem o šest kilo více a vadilo mi to. Především jsem se cítila napuchle, což si myslím bylo tím, že u mě antikoncepce zadržovala vodu v těle. Nechtěla bych se k antikoncepci už nikdy vrátit. Nicméně když jsem ji užívala, tak jsem měla pleť jako miminko. Mohla byste mi, prosím, doporučit, jaké kroky bych měla podniknout k úspěšné léčbě? Pleť mám smíšenou, spíše mastnou a je mi 27 let. Děkuji, Monika

Celý článek »
Mastí se mi pleť i vlasy! Co s tím?

20. 05. 2014

Mastí se mi pleť i vlasy! Co s tím?

Je mi 19 let a zatím neužívám žádnou antikoncepci. Mám problém s mastící se pletí, na které se tvoří i pupínky, vlasy se mi též hodně mastí. Nevím, co s tím dělat, občas používám Eclaran 5. Nevím ale, jestli dělám dobře, bojím se, aby to nebyly nějaké kortikoidy. Děkuji moc za radu, Lucka

Celý článek »
Padání vlasů po padesátce: Co s tím?

03. 05. 2014

Padání vlasů po padesátce: Co s tím?

Velmi mě trápí řídnutí vlasů, zejména vpředu na temeni. Mám pocit, že mi ani nerostou nové. Vždy jsem se ke svým vlasům chovala šetrně, používám kvalitní kosmetiku a téměř žádné stylingové přípravky. Jaké pro mě existuje řešení? Je mi 58 let, jsem štíhlá, 160 cm vysoká, bez zdravotních potíží.

Celý článek »
Už nikdy nebudu vypadat normálně

19. 11. 2013

Už nikdy nebudu vypadat normálně

Je mi 57 a mám letitý problém s pletí na obličeji. Jako dítě jsem trpěla atopickým ekzémem, v devatenácti letech jsem pracovala v kreslírně a měla jsem nemoc z povolání - alergickou reakci na barvy. Před 20 lety jsem se rozvedla a udělal se mi opar na tváři. Nikdy před tím jsem ho neměla. Opary mi od té doby "cestují" po obličeji při každém stresu. Pěknou pleť jsem neměla nikdy a masti a léky od lékařů mi nepomohly, brala jsem i dlouhodobě antibiotika. Někdy si myslím, že už nikdy nebudu vypadat normálně.

Celý článek »
Hodí se BB krém na mastící pleť?

28. 10. 2013

Hodí se BB krém na mastící pleť?

Mám hodně se mastící pleť, používám matující pudr, ale ten mě na dlouho neochrání. Slyšela jsem o BB krémech. Co to vlastně je? Myslíte si, že by mohly být pro mě řešení?

Celý článek »

30. 09. 2013

Po oparech vždy přibude vráska

Je mi 47 let a dost trpím na opary, po kterých mi téměř vždy přibude další rýha. Poradíte mi, jak omezit výskyt vrásek kolem úst? Dají se odstranit?

Celý článek »

08. 08. 2013

S kruhy pod očima na plastiku?

Mám pořád kruhy pod očima, nikoliv váčky. I když jsem odpočatá, pořád tam jsou. Vyřešila by to nějaká plastika?

Celý článek »

29. 07. 2013

Hodí se BB krém na mastící se pleť?

Mám hodně se mastící pleť, používám matující pudr, ale ten mě na dlouho neochrání. Slyšela jsem o BB krémech. Co to vlastně je? Myslíte si, že by mohly být pro mě řešení?

Celý článek »
Trápí mě pigmentové skvrny

26. 11. 2012

Trápí mě pigmentové skvrny

Na obličeji se mi dělají pigmentové skvrny, mám fleky například ve tvaru kníru. Jak se těchto nehezkých skvrn zbavit? Pouhé zamaskování make-upem mi nevyhovuje, cítím se jak svázaná.

Celý článek »
Zbavte se akné! Jednoduše a navždy

10. 10. 2012

Zbavte se akné! Jednoduše a navždy

Je to jedno z největších kosmetických trápení. Zvláště po třicítce. Naštěstí víme, co vám na akné zabere. Pro začátek se smiřte s tím, že pupínky nezmizí do rána že a kromě precizní péče o pleť vás to možná donutí i ke změně životního stylu.

Celý článek »
Strie už od puberty. Co s tím?

03. 09. 2012

Strie už od puberty. Co s tím?

Je mi 24 let a už od puberty mě trápí strie. Vytvořily se mi téměř všude po těle. Po pubertě mi sice vybledly, ale chtěla bych je ještě zjemnit. Vím, že se zcela odstranit nedají. I tak bych ale udělala vše proto, aby nebyly na první pohled viditelné. Co mi poradíte?

Celý článek »
Akné ve středním věku

29. 04. 2012

Akné ve středním věku

Ráda bych věděla, proč v mém věku (je mi 42 let) nemám pěknou pleť. Mám akné a na nohou a zadečku jsou to malé pupínky, jakoby cibulky od chloupků (nevím, jak lépe to popsat). Jsem z toho dost psychicky špatná. Beru antikoncepci, zkoušela jsem krémy apod., a nic.

Celý článek »
Bílé skvrny na kůži

02. 03. 2012

Bílé skvrny na kůži

Už několikrát se mi na těle tvořily bílé skvrny, a to hlavně na místech, kde se hodně potím. Jsou vyschlé a ztrácí se pigment, takže to vypadá dost divně. Přípravky na plíseň, které mi předepsal lékař, nezabraly. Co mám dělat?

Celý článek »
Opalovací krémy na noc nepatří, odličte je

09. 08. 2011

Opalovací krémy na noc nepatří, odličte je

I když celý den ležíte u moře bez stopy make-upu, měla byste se večer poctivě odlíčit. Zvlášť když pleť mažete krémy s UV filtry. Ty totiž na pokožce vytvoří film, který ji sice přes den chrání, v noci pro ni ale znamená zbytečnou zátěž.

Celý článek »