MUDr. Martin Hulman

Ambulantní psychiatr a psychoterapeut. Koordinátor pro poradenství v oblasti psychického zdraví a psychických poruch. Kontakty: www.ataraxis.cz, www.ipav.cz.

Zeptat se můžete na problémy v partnerských a rodinných vztazích, ale také na možnosti, jak řešit potíže spojené se stresem. Lékař poradí, jaký postup by pro vás mohl být nejlepší, vysvětlí klady a případná rizika farmakologické léčby psychických onemocnění.

POŠLETE NÁM DOTAZ

Související články:

Privátní klinika: Úzkostné stavy po smrti blízkého

18. 02. 2017

Privátní klinika: Úzkostné stavy po smrti blízkého

Nedávno mi zemřel dědeček, ke kterému jsem měla velmi blízký vztah. Den po jeho pohřbu jsem zažila podivný stav – roztřásla jsem se, bušilo mi srdce a měla jsem strašný strach. Myslela jsem si, že mám něco se srdcem, a tak jsem šla k lékaři. Ten ale na nic nepřišel. Může to mít souvislost s alkoholem, který jsem na pohřbu pila? Ty stavy se ale už několik měsíců vracejí a paralyzují mě. Co mám dělat?

Celý článek »

28. 07. 2013

Podle čeho lékař určí antidepresivum?

Zajímalo by mě, podle čeho lékař určí, zda na depresi nasadit escitalopram nebo sertralin. Je u některých lidí vhodná pouze jedna varianta?

Celý článek »
Dědí se psychická onemocnění?

30. 10. 2012

Dědí se psychická onemocnění?

Moje babička se léčila na psychiatrii, její syn a moje matka také. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné do budoucna předcházet tomu, abych se jednou také musela léčit. Jestli budu obézní, či ne, dokážu ovlivnit, ale v oblasti psychiky nevím.

Celý článek »
Mohu otěhotnět, když beru antidepresiva?

17. 11. 2011

Mohu otěhotnět, když beru antidepresiva?

Beru antidepresiva kvůli endogenní depresi a plánuju otěhotnět. Je to problém? Musím to nějak konzultovat se svým lékařem?

Celý článek »
Catherine Zeta-Jones bojuje s bipolární poruchou

11. 08. 2011

Catherine Zeta-Jones bojuje s bipolární poruchou

Marylin Monroe, Kurt Cobain nebo Virginia Woolfová – ti všichni trpěli maniodepresivitou a nakonec spáchali sebevraždu. S duševní poruchou se léčí také Catherine Zeta-Jones nebo Sinead O' Connor.

Celý článek »
Poporodní deprese přiznávají i slavné matky

03. 08. 2011

Poporodní deprese přiznávají i slavné matky

Narození dítěte patří k nejkrásnějším okamžikům, pro část matek po něm ale začíná nejhorší období v životě. O dítě se nejsou schopné starat, propadají smutku a únavě a některé z nich dokonce začnou přemýšlet o sebevraždě.

Celý článek »