MUDr. Irena Kudrnovská

Praktická lékařka pro dospělé. Provozuje soukromou praxi na Praze 6, publikuje v odborných časopisech. Angažuje se ve Sdružení praktických lékařů.

Poradí vám, na co máte nárok při pravidelné preventivní prohlídce a jaká další vyšetření si můžete zaplatit. Můžete se na ni obrátit také v případě, kdy si nebudete vědět rady se svými zdravotními problémy či vám nebude jasné, proč vás váš lékař léčí zrovna takto.

POŠLETE NÁM DOTAZ

Související články:

Lze vybělit nažloutlé bělmo?

29. 12. 2017

Lze vybělit nažloutlé bělmo?

Delší dobu mě trápí nažloutlé bělmo očí, v jednom oku mám i viditelnou prasklou žilku, která se nechce vstřebat a vypadá neesteticky. Jaterní testy jsou v pořádku, takže tady problém není. Chtěla bych se zeptat, jestli existuje něco jako chirurgické vybělení očního bělma? Případně, můžete mi doporučit nějaké oční kapky, které by zmírnily můj problém? Děkuji za odpověď, Martina

Celý článek »
Čtěte mamince raději pohádky, ne noviny!

13. 11. 2016

Čtěte mamince raději pohádky, ne noviny!

Moje maminka (82 let) je od května po mrtvici. Později se její stav zhoršil- embolie, a když už jsme mysleli, že se vše bude lepšit, začala masivně krvácet a je po těžké operaci tlustého střeva. Teď je třetí týden na rehabilitaci, kde se snaží cvičit, já s ní čtu, píšu, ale někdy mluví nesmysly, někdy mluví něco jiného a nemůže najít slova. Špatně se jí mluví, někdy jí není rozumět... Moc vás prosím, poraďte, jak s ní mám pracovat, aby se rozmluvila, zlepší se tento stav? Děkuji

Celý článek »
Privátní klinika: Bolí mě v levém třísle

07. 07. 2015

Privátní klinika: Bolí mě v levém třísle

Asi sedm měsíců cítím bolest v levém třísle, která se zhoršuje, když sedím např. v práci na židli. Podle praktického lékaře je ta bolest od křivých zad, podle chirurga mám zvětšené uzliny a to způsobuje bolest. Ale nikdo mi nebyl schopen říct, co mám dělat, abych se bolesti zbavila. Dost mě to stresuje a navíc bolí. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji, Alena H.

Celý článek »
Privátní klinika: Nadýchala jsem se dusíku

30. 06. 2015

Privátní klinika: Nadýchala jsem se dusíku

Chtěla bych se zeptat... V roce 2007 jsem se v práci nadýchala dusíku. Když mě poté začala bolet hlava, vzala jsem si príšek, bylo mi zle, natekl mi jazyk, který i brněl a svědilo mě celé tělo. Měla jsem na sobě červené fleky a dusila jsem se. Od té doby mi dělají problémy léky. Teď mám 4. den spálovou angínu a mám brát léky. Ale bojím se, že zase budu mít problém, i když od té nehody uběhla už dlouhá doba. Prosím, co mám dělat, je to alergie na léky nebo ne. Děkuji, B.

Celý článek »
Privátní klinika: Píchlo mě na turnaji, musím na vyšetření?

16. 06. 2015

Privátní klinika: Píchlo mě na turnaji, musím na vyšetření?

Mám problém s levou nohou. Trpím na časté křeče v lýtku a při nedávném sportovním turnaji mě píchlo v lýtku a sval mě stále bolí. Lýtko jsem ihned stáhla kompresním návlekem. Prosím o radu, zda je nutné vyšetření na "zásobování" nohy krví (mám i křečové žíly). Děkuji, Daniela B.

Celý článek »
Po práci mě bolí hlava

17. 10. 2014

Po práci mě bolí hlava

Každý den mě bolí hlava po návratu z práce a to zejména na temeni. Může to být příznak nějaké vážné nemoci? A jaké léky nejrychleji zaberou a jde je brát dlouhodobě?

Celý článek »
Bojím se bolesti, proto nejím

21. 08. 2014

Bojím se bolesti, proto nejím

Prosím vás o radu. Již několik let mám tupé bolesti břicha (v podbřišku). Velmi mě to obtěžuje a omezuje, protože bolest je taková, že ten den pomalu nemohu chodit, takže den na nic. Asi před 8 lety mi byla provedena kolonoskopie (bez nálezu), na gynekologii zjištěny myomy v děloze a velké křečové žíly za dělohou (LAVH). Obtíže nadále trvají. Po každém jídle se nafouknu a bolí mě břicho. Z jídelníčku jsem vysadila bílé pečivo, sladkosti a veškerou zeleninu či jídla, která nadýmají (špenát, česnek, luštěniny, květák, brokolice, cibule), nesnesu mastná jídla, jím malé porce. Koupila jsem si i vlákninu, ale bylo to ještě horší, piji dostatek tekutin, ale už nevím kudy kam. Dostala jsem se do fáze, kdy je pro mne lepší nejíst. Navíc trpím zácpou a již se neobejdu bez laxativ. Je mi 42 let a vážím 48 kg. Za jakoukoliv radu či názor Vám předem děkuji. Andrea

Celý článek »
Mám alergii na léky?

28. 12. 2013

Mám alergii na léky?

Užívám měsíc a půl Miflonid a čtvrtý den APO-OME. Od včerejška mám průjem - vzala jsem si Paralen a Endiaron. Dnes mi vyskočila po celém trupu vyrážka. Je průjem i vyrážka alergie z léků? A jak poznám z kterého? Spíše APO-OME i když ho beru teprve 4. den? Na alergii jsem si vzala Cezeru.

Celý článek »
Na bolest těla nic nezabírá

06. 12. 2012

Na bolest těla nic nezabírá

Již přes rok mě trápí bolesti celého těla, které se pohybem zhoršují. Velmi mě to omezuje v každodenním životě a také psychicky vyčerpává. Léky proti bolesti nezabírají, prodělaná vyšetření v normě. Spánkem bolest mizí a okamžitě nastupuje po probuzení. Usínám přes bolesti a budím se po půlhodinách, nejdéle po hodině opět s bolestí. Co by mohlo být její příčinou? Bolesti nastoupily po měsíčním neustálém bolení hlavy, může to mít nějakou souvislost?

Celý článek »
10 zaručených tipů, jak odolat chřipce

24. 10. 2011

10 zaručených tipů, jak odolat chřipce

V bytě suchý vzduch, putování z vyhřáté kanceláře do chladu, oslabený organismus. Nejlepší předpoklady pro to, aby vás skolila chřipka. Proto jsme pro vás připravili 10 zaručených tipů, jak se jí vyhnout.

Celý článek »
Mám bulku v třísle

08. 09. 2011

Mám bulku v třísle

V třísle mám už několik let zduřelou bulku, která občas bolí a někdy je zarudlá. Co to může znamenat?

Celý článek »
Bulka ve varleti

23. 08. 2011

Bulka ve varleti

Co dělat, když má přítel bulku na varleti? Řekl mi o tom, ale k lékaři jít nechce.

Celý článek »
Záněty močového měchýře trápí hlavně ženy

05. 08. 2011

Záněty močového měchýře trápí hlavně ženy

Z pláže si můžeme odnést nejen krásné opálení, ale bohužel i nepříjemný zánět močových cest. Často si ho člověk způsobí jen tím, že na sobě nechá uschnout mokré plavky. Ochránit tělo před potížemi přitom není těžké, stačí dodržovat jednoduchá pravidla.

Celý článek »