Klára Vojkůvková, DiS.

Farmaceutická asistentka. Pracuje na pozici vedoucí laborantky pro SimonPharm, dříve se věnovala bylinkám a míchání čajových směsí pro menší lékárnu, zabývá se také homeopatiky.

Můžete se na ni obrátit, když si nebudete jistí, zda je kombinace léků, které užíváte, bezpečná. Poradí vám, jak vybírat volně prodejné léky, případně jak se orientovat v doplňcích stravy a homeopatikách. A také když nebudete vědět, jaké dávkování zvolit pro vaše dítě.

POŠLETE NÁM DOTAZ

Související články:

Kombinace léků: Co už je moc?

01. 11. 2017

Kombinace léků: Co už je moc?

Moje sedmdesátiletá matka bere pět různých léků: na srdce, na cholesterol, na cukrovku, na vysoký krevní tlak a na zpevnění žilních stěn. Teď jí lékař předepsal další lék, a to na překyselení žaludku. Četla jsem, že u šesti a více léků už hrozí, že se budou navzájem škodlivě ovlivňovat.

Celý článek »
Na dovolenou si kupte půl litru opalovacího krému

14. 07. 2011

Na dovolenou si kupte půl litru opalovacího krému

Jako lékárnice v tomto období denně řeším s klienty lékárny opalovací krémy, panthenoly a další přípravky na i po opalování. Všichni víme, že se máme chránit, ale občas se to prostě nějak zvrtne. Teď se to například stalo i mé kolegyni: V pondělí přišla do práce spálená do ruda.

Celý článek »