Eva Beníšková

Výživová poradkyně a fitness trenérka. Poskytuje také výživové poradenství pro diabetiky a celiaky, ze sportu se věnuje zejména ZUMBĚ. Více informací najdete na www.beniskova.cz.

Odbornice na sestavování jídelníčků a zdravých diet, po kterých nehrozí jojo efekt, vám zodpoví všechny otázky týkající se jídla a vyvážené stravy. Coby sportovkyně dodá také rady, jak sladit jídlo a pohyb, abyste se cítili dobře.

POŠLETE NÁM DOTAZ

Související články:

Jak jíst při shazování v oblasti břicha?

02. 03. 2017

Jak jíst při shazování v oblasti břicha?

Některé dietní režimy doporučují jíst hodně těstovinových salátů, jiné je vyloženě zakazují. Nemám proto příliš jasno, jak bych se měla stravovat. Nejsem obézní: při své výšce 170 cm vážím 83 kg, ale potřebovala bych shodit především oblast břicha a stehen. Mohla byste mi doporučit nějakou dietu?

Celý článek »
Můžu jíst ovoce, když jsem na dietě?

21. 07. 2014

Můžu jíst ovoce, když jsem na dietě?

Mám 102 kg a nyní držím dietu, vyhovuje mi a funguje. Přes den jím častěji a menší porce, od 17 hodin už jím jen ovoce a zeleninu. O zelenině vím, že je vhodná, ale co ovoce? Dělám dobře, když jím kokos, mandarinky, pomeranče nebo pomelo?

Celý článek »
Proč nehubnu?

02. 03. 2014

Proč nehubnu?

Je mi 33 let, mám 2 děti a od konce prosince se snažím zhubnout. Nejsem nijak obézní, měřím 158 cm a vážím 66 kg. Takže bych chtěla zhubnout asi nějakých 6-8 kg. Můj problém je, že se mi zdá, že málo hubnu. Začala jsem jíst zdravěji, ráno ovoce nebo jogurt, svačinky mívám taky, k večeři mívám vesměs zeleninu nebo těstoviny, nejím bílé pečivo, k masu si místo přílohy dám zeleninu, 5x týdně jezdím 45-60 minut na orbitreku a pak ještě cvičím na břišní svaly. Zatím jsem zhubla pouhé 2 kg. Kolem pasu je to o 6 cm méně. Hledala jsem na internetu, čím by to mohlo být, a našla jsem článek o štítné žláze. Já jsem již od 15 let sledována kvůli zvětšené štítné žláze, před 9 lety jsem proděla autoimunitní onemocnění štítné žlázy, beru 5x týdně Euthyrox 75, a 2x týdně Euthyrox 100. V tom článku bylo uvedeno, že po tomto autoimunitním onemocnění štítná žláza téměř nefunguje. Je to pravda? Mohlo by to vysvětlit, proč je pro mě tak strašně těžké zhubnout nějaké to kilo? Nebo špatně cvičím? Vlastně jsem hodně upravila stravu oproti tomu, jak jsem dřív jedla. Také jsem nesportovala a teď poctivě cvičím a skoro nic. Jsem z toho zklamaná, čekala jsem víc, než 2 kg za 2 měsíce. Děkuji předem za odpověď, Pavlína D.

Celý článek »

22. 08. 2013

Cvičení a správná strava – přesto jdou kila nahoru

Loni jsem ohledně stravování navštívila odborníka a zhubla jsem z 80 kg na 73 kg. Cítila jsem se výborně, byla jsem spokojená. Pak jsem ale byla nemocná a trochu přibrala. Když jsem teď najela zpátky na režim a cvičení, spíše přibírám. Jak to? Většinou cvičím večer 4-5x týdně (navečeřím se a zhruba za hodinu a půl jdu cvičit). Střídám aerobik, pilates a 1x týdně nordic walking. Po cvičení už nic nejím. Měřím 170 cm, vážím 76, kg je mi 31 let, léky neužívám. Jsem objednaná k lékařce na preventivní prohlídku - měla bych jí o svém přibírání říct? Může to souviset s nějakou nemocí?

Celý článek »

15. 03. 2013

Dieta a ovocná večeře

Mám 102 kg a nyní držím dietu, která funguje a vyhovuje mi. Přes den jím častěji a menší porce, od 17 hodin už jen ovoce a zeleninu. O zelenině vím, že je vhodná, ale co ovoce? Dělám dobře, když sním kokos, mandarinky, pomeranče nebo pomelo?

Celý článek »
Po zhubnutí jsem přestala menstruovat

02. 08. 2012

Po zhubnutí jsem přestala menstruovat

Shodila jsem kila a menstruace zmizela Během uplynulého roku jsem z 80 kilogramů zhubla na nynějších 55. Měřím okolo 174 centimetrů. Už někdy v začátcích mého hubnutí mi ovšem vynechala menstruace a do dnešního dne se nedostavila. Nedržela jsem žádné pochybné diety, pouze vyloučila velké množství cukrovinek a zařadila hodně pohybu. V současné době už ani moc nesportuji. Vím, že nemám ideální váhu, co se týče BMI. Cítím se ale lépe než kdykoliv předtím. Nemám žádné jiné zdravotní potíže, přesto mám strach. Nepřivodila jsem si svým zhubnutím závažné problémy?

Celý článek »
Po padesátce jsem přibrala. Poraďte, jak zhubnout

20. 10. 2011

Po padesátce jsem přibrala. Poraďte, jak zhubnout

Jsem žena, je mi 54 let, měřím 158 cm a vážím 72 kg. Mám nadváhu, která se blíží k hranici obezity. Jím nepravidelně, ale jsem nekuřačka a nepiji alkohol. Cukr a štítnou žlázu mám podle současných vyšetření na hraničních hodnotách. Neberu žádné léky, užívám pouze multivitaminy. Jsem dobrý plavec, ale plavání mi absolutně nepomáhá s redukcí váhy. V práci se pohybuji, z jídelníčku jsem vyloučila sladkosti, omezila jsem příjem těstovin a pečiva, a i když se snažím, váha vůbec nejde dolů. Členství ve fittness centrech jsou pro mě ale moc drahá. Prosím poraďte, co bych měla udělat, abych se dostala alespoň na 60 kilogramů?

Celý článek »
Jak zpevnit břicho po porodu?

18. 10. 2011

Jak zpevnit břicho po porodu?

Nejsem moc spokojená se svou postavou, po porodu mi zůstalo povislé břicho, spíše vystouplé, a nemohu ho dát do původního stavu. Za radu, jak shodit, děkuju. Měřím 167 cm, vážím 65 kg.

Celý článek »
Honí vás mlsná? Přemýšlejte, co sníte během dne

06. 10. 2011

Honí vás mlsná? Přemýšlejte, co sníte během dne

Znáte to, naobědváte se a pár minut nato vás přepadne neodolatelná chuť na sladké. Nebo si večer sednete k televizi a už se poohlížíte, kde je miska s brambůrkami. Zkrátka vás často honí mlsná. Spolu s odbornicí na výživu Evou Beníškovou vám poradíme, jak se vyhnout mlsání zbytečných kalorií, tuků i cukrů.

Celý článek »
Nesnídáte? Budete unavení a nezhubnete

29. 08. 2011

Nesnídáte? Budete unavení a nezhubnete

Chcete zhubnout, a tak jste se rozhodli nesnídat. Nebo jinak – patříte k lidem, kteří tvrdí, že po ránu do sebe prostě nic nedostanou. Výsledky výzkumů jsou alarmující: snídani tělu nedopřává třetina národa, a dokonce polovina dětí!

Celý článek »
Jak se dostat do kondice?

15. 08. 2011

Jak se dostat do kondice?

Nejsem obézní, ale ráda bych zhubla pár kil a zlepšila si kondici. Zdravotní komplikace nemám. Jaké cvičení bych si měla vybrat?

Celý článek »
Ovoce a zelenina

15. 08. 2011

Ovoce a zelenina

Moc nezvládám myslet na to, abych jedla pět porcí zeleniny a ovoce denně, obvykle takové množství do jídelníčku nedostanu. Stačilo by třeba, abych dva dny v týdnu vynechala maso a jedla jen saláty a ovoce? Myslím tím, jestli je nutné jíst ovoce a zeleninu každý den nebo stačí je soustředit třeba jen do dvou dnů.

Celý článek »
Děti a kečup

12. 08. 2011

Děti a kečup

Slyšela jsem, že děti by neměly jíst kečup. Je to pravda? Čím jim může škodit?

Celý článek »
Jak jíst před cvičením

13. 07. 2011

Jak jíst před cvičením

Je pravda, že když jdu cvičit hladová, začnu hned spalovat tuky?

Celý článek »
TO JSEM JÁ – TEPOVKA!

12. 06. 2011

TO JSEM JÁ – TEPOVKA!

Dovolte mi, abych se představila. Jsem tepová frekvence, ale kamarádi mi říkají TEPOVKA. Jsem s vámi 24 hodin, den co den. Mohu vám prozradit, při jaké činnosti spalujete tuk, zda máte malou či velkou zátěž a jak se cítíte. Ale ne všichni se se mnou přátelí. Někteří by chtěli, ale neví jak na to. Tady je jednoduchý návod.

Celý článek »