18. 07. 2018

Akutní diasekce ve 30 letech

Je mi 30 let a před 2 měsíci mi operovali akutní diasekci. Vyměnili mi chlopeň a část aorty před obloukem. Na sestupující aortu mi byl nasazen maličký stent, při posledním CT bylo zjištěno, že se posunul. Stále u mě přetrvává disekce celého oblouku i s odstupy a to téměř celé aorty. Zajímalo by mě, zda jste již řešili rozsáhlou disekci v oblouku? Jakou formou - chirurgickou, nebo endovaskulární?

Celý článek »

04. 07. 2018

Privátní klinika: Jak na celulitidu?

Celý život mám přibližně stejnou tělesnou váhu. Teď jsem překročila 35 let a mám pocit, že začínám přibírat na stehnech a břiše, nikoliv váhově, ale nevejdu se do kalhot. Rozhodla jsem se tedy cvičit. Kamarádka mi ale říkala, že tukové buňky už stejně nezničím. Prý jakmile jednou narostou, tak cvičením jen splasknou, vypustí svůj obsah tuku, ale zůstanou tam a vyčkávají na dobu, až zase nebudu cvičit, aby nabraly svůj objem. Muž mi zase tvrdí, ať se podívám na kulturisty, že ti na sobě nemají určitě ani jednu buňčičku tuku, přičemž na začátku tukové buňky měli. Tak nevím, jak to tedy s tím tukem je. Jak souvisí tukové buňky s celulitidou? I když cvičím a stehna se začínají rýsovat, celulitida přetrvává. Jaký je váš názor na ultrazvukové rozpouštění celulitidy?

Celý článek »
Jak často cvičit jógu?

29. 03. 2018

Jak často cvičit jógu?

Děkuji za úžasné lekce jógy. Jsem dost časově vytížená a tohle je pro mě tedy jediná možnost, jak se józe věnovat. Chtěla jsem se zeptat, jak často by se cvičení měla provádět, aby to mělo nějaký efekt. Trápí mě bolesti zad a kyčlí (mám sedavé zaměstnání) a občasné psychické problémy (deprese a záchvaty paniky). K zaměstnání ještě dálkově studuji, takže mám o stres postaráno.

Celý článek »
Mamografické vyšetření

25. 01. 2018

Mamografické vyšetření

Dostala jsem od svého gynekologa poukaz na své první preventivní mamografické vyšetření. Jenže jsem slyšela, že to může být vzhledem k velké dávce záření dost nebezpečné. Existuje šetrnější a příjemnější typ vyšetření?

Celý článek »
Jak používat peeling?

18. 01. 2018

Jak používat peeling?

Jak často bych měla používat peeling? Slyšela jsem, že jen jednou za čas, kamarádky ho ale používají denně. Kde je pravda?

Celý článek »