Zjistěte, kdo jste podle ájurvédy

Kapha, Pitta a Váta - základní dóši.
Naše tělo ovlivňují tři dóši, tedy energie, které společně pracují tak, aby vše fungovalo. Abyste své tělo mohli vyladit, chce to zjistit, která z nich v něm vládne. Poměr dóš se nejčastěji měří z pulzu. Jako vodítko vám ale poslouží i následující charakteristiky. 

Jedna dóša může dominovat, ve stejném zastoupení mohou být i dvě, výjimečně všechny tři. Nejčastěji jsme kombinací dvou z nich a třetí je zanedbatelná. Dominantní dóša souvisí s typem naší postavy, temperamentem i zdravotními potížemi, ke kterým máme sklony. Nejsnazším způsobem, jak zjistit, která dóša u vás převažuje, je obrátit se na ájurvédského lékaře či terapeuta. Ten s vámi nejdříve krátce probere vaši současnou situaci a zdravotní stav, pak vezme do ruky vaše zápěstí a zaměří se na tep. „Používám diagnostický systém sedmi jemných vrstev pulzu, měřím první, třetí a sedmou vrstvu,“ popisuje ájurvédská terapeutka Tereza Lindauerová ze studia Zdraví v harmonii.

ZAVŘÍT REKLAMU
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.