Česky se této houbě říká houževnatec jedlý, ale znát ji budete opravdu spíš jako shiitake. Název je složený z japonských slov shii – dub a take – houba. Patří do čeledi hlívovitých a vypadá jako něco mezi liškou a václavkou. Oproti hlívě mají kloboučky jen asi pět až sedm centimetrů v průměru.

Sehnat se tyto houby dají čerstvé i sušené a nejčastěji je použijete jako chutnou ingredienci v asijské kuchyni. Jsou zdrojem bílkovin a obsahují i draslík, hořčík, selen, zinek či vitaminy B a D. Sušené houbičky je třeba před použitím namočit alespoň na hodinu, ideálně přes noc a s kapkou sójovky.

Jak houbu zpracovat


K léčebným účelům se používají plodnice buď samostatně, nebo přidané do jídel a polévek, protože pouhý odvar z nich nemá příliš vábnou chuť. Je prostě houbový. Bylináři Janča a Zentrich ale varují, že pokud si houbičky hodláte při léčbě nějakého neduhu vhodit do polévky, je nutné nechat si pro sebe i všechen vývar, jinak se účinky rozdělí mezi celou rodinu stejně jako chutná polévka, bez ohledu na to, kdo snědl samotné houby.

Sušené houby se přidávají i do čajových směsí, ale měly by tvořit asi jen desetinu hmoty, jinak bude odvar opět houbový. Ze shiitake lze připravit i klasickou tinkturu – ta se potom podává čtyřikrát denně, pokud hrozí nějaké virové nebezpečí typu chřipky nebo dnes všudypřítomného covidu. Doporučuje se vždy 20 až 25 kapek tinktury ženám a o pět kapek více mužům.

Na co ještě zabere


V japonské (ale i čínské) medicíně se shiitake předepisuje i na kvasinkové a bakteriální infekce, ale také k očistným kúrám – Zentrich s Jančou zmiňují patnáctidenní kúru s pozřením jedné houbičky denně. Pro podporu látkové výměny pak lze zvýšit dávku na dvě shiitake denně a tři houby mají prý výborné protialergické účinky. Při nádorovém onemocnění se doporučuje čtyři až pět kousků. Některé zdroje uvádějí i příznivý vliv shiitake na cukrovku, krevní tlak nebo cholesterol a zlepšuje prý i únavový syndrom. Shiitake údajně požívali také lidé ozáření po výbuchu atomových bomb v Hirošimě a Nagasaki pro očištění organismu od škodlivých částic.

Tipy, jak si shiitake vychutnat a zároveň využít její léčivé schopnosti, najdete v dubnové Kondici.