Premium obsah

Zasaďte si na zahradě lichořeřišnici

Zasaďte si na zahradě lichořeřišnici
Lichořeřišnice větší neboli lidově kapucínka je snadno pěstovatelná rostlina se zajímavými účinky, pocházející ze Střední a Jižní Ameriky. Do Evropy se dostala dokonce již v 16. století a od té doby se těší značné oblibě. Tuto rostlinu si můžete snadno vypěstovat i doma na zahrádce. Proč se do toho pustit a jaké podmínky jí pro zdárný vývoj připravit?

Vysoký obsah vitaminů

Lichořeřišnice je ceněna nejen pro vysoký obsah vitaminů B a C, ale také působí pozitivně při předcházení infekci močových a dýchacích cest. Kromě vitaminů obsahuje také glykosid, jehož hlavním účinkem je zpomalení množení bakterií a virů. Proto v těle působí podobně jako antibiotika. Její antiseptické účinky lze s úspěchem využít také v kosmetice, kde je vhodná k ošetření špatně se hojících ran a pleti trpící akné. Na oslabený organismus má lichořeřišnice povzbuzující účinky, což využijí zejména osoby, které procházejí rekonvalescencí po prodělané chorobě.

Jak lichořeřišnici konzumovat

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.