Premium obsah

Zasaďte si medvědí česnek

Zasaďte si medvědí česnek
Také každé jaro jako většina těch, kteří chtějí žít v souladu s přírodou a využívat naplno její dary, běháte po lesích a hledáte zelenkavé lístky medvědího česneku, ze kterých byste připravili chutné domácí pesto? Ušetřete si čas a medvědí česnek si sami doma vypěstujte. Je to snadné a zvládne to i méně zkušený zahradník.

Co je medvědí česnek

Česnek medvědí (Allium ursinum) je planě rostoucí jedlá rostlina z čeledi cibulovitých. Je známý také pod názvy beranice, bukvice, česnek lesní, medvědí pór či medvědí cibule. Tuto vytrvalou rostlinu lze nalézt v lesích, zahradách a na vlhkých loukách v Evropě a některých částech Asie. Vědecký název Allium ursinum pochází z latinského výrazu pro medvěda, protože medvědi prý tuto rostlinu milují a jedí ji ve velkém množství. Silný zápach medvědího česneku je způsoben vysokou koncentrací sloučenin obsahujících síru v listech a cibulkách. Stejné sloučeniny dodávají medvědímu česneku jeho kulinářské vlastnosti a činí z něj vynikající přírodní lék s mnoha příznivými účinky.

Jak pěstovat medvědí česnek

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.