Premium obsah

Zasaďte si: Kotvičník zemní

Zasaďte si: Kotvičník zemní
Kotvičník zemní je znám zejména mužské polovině lidstva jako účinné afrodiziakum. Málokdo ale ví, že dokáže pomoci i ženám, a dokonce jej vůbec není složité vypěstovat i v našich zeměpisných šířkách. Jak kotvičník vypadá, jaké má účinky a proč stojí za to si jej zasadit na zahradu?

Co všechno umí kotvičník

Kromě zvýšení hladiny testosteronu u mužů a podpory erekce si dokáže tato drobná rostlinka poradit také se zrychlením regenerace po sportovní zátěži a nárůstem svalové hmoty, což ocení především sportovci. Za tímto účinkem stojí mimo jiné steroidní saponiny, mezi nimiž je nejznámější Protodioscin. Pravidelnou konzumací kotvičníku získáte navíc i energii a vitalitu a oběma pohlavím se zlepší libido. Některé ženy se bojí kotvičník konzumovat, protože se mylně domnívají, že by i u nich zvýšil hladinu mužského hormonu testosteronu. To ale není pravda. Kotvičník u žen působí na jiný hormon, a sice na estrogen. Díky tomu dokáže pomoci harmonizovat hormonální profil ženy a pomoci jí zmírnit potíže objevující se v souvislosti s klimakteriem anebo i snahou o početí potomka. Kotvičník je mimo jiné totiž také poměrně silný přírodní adaptogen, pomáhá zlepšovat funkce některých pro tělo klíčových orgánů, například jater nebo ledvin, a má močopudné účinky. Pomáhá tedy tělu snáze se zbavit přebytečné vody. Pánové ve středním věku ohrožení důsledky civilizačních chorob zase ocení podporu funkce kardiovaskulárního systému a zvýšení psychické i fyzické odolnosti vůči stresu.

Jak kotvičník vypadá

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.