Co všechno umí kotvičník

Kromě zvýšení hladiny testosteronu u mužů a podpory erekce si dokáže tato drobná rostlinka poradit také se zrychlením regenerace po sportovní zátěži a nárůstem svalové hmoty, což ocení především sportovci. Za tímto účinkem stojí mimo jiné steroidní saponiny, mezi nimiž je nejznámější Protodioscin. Pravidelnou konzumací kotvičníku získáte navíc i energii a vitalitu a oběma pohlavím se zlepší libido. Některé ženy se bojí kotvičník konzumovat, protože se mylně domnívají, že by i u nich zvýšil hladinu mužského hormonu testosteronu. To ale není pravda. Kotvičník u žen působí na jiný hormon, a sice na estrogen. Díky tomu dokáže pomoci harmonizovat hormonální profil ženy a pomoci jí zmírnit potíže objevující se v souvislosti s klimakteriem anebo i snahou o početí potomka. Kotvičník je mimo jiné totiž také poměrně silný přírodní adaptogen, pomáhá zlepšovat funkce některých pro tělo klíčových orgánů, například jater nebo ledvin, a má močopudné účinky. Pomáhá tedy tělu snáze se zbavit přebytečné vody. Pánové ve středním věku ohrožení důsledky civilizačních chorob zase ocení podporu funkce kardiovaskulárního systému a zvýšení psychické i fyzické odolnosti vůči stresu.

Jak kotvičník vypadá

Tato malá rostlina s výškou 50 až 70 cm a drobnými žlutavými kvítky toho umí více než dost. Jak ji ale poznáte? Semena vypadají na první pohled jako malý ostnatý ježek. Ale právě z nich si kotvičník můžete i v našich podmínkách vypěstovat. Seženete je v každém dobrém zahradnictví. Kotvičník se vyznačuje drobnými zelenými listy a žlutými pětičlennými květy. Jde spíše o drobnější rostlinu, která se drží při zemi. Miluje vlhkost, ale ne přílišnou, proto ji často najdete kolem potoků a řek. Dostatek vláhy byste jí měli dopřát i doma, chcete-li, aby vám prospívala.

Jak na pěstování zelené viagry

Kotvičník zemní (latinsky Tribulus terrestris) můžete pěstovat v obyčejné zemině anebo si pořídit zahradnický substrát. Ocení spíše lehčí písčité půdy, které jsou dobře propustné, a nesnáší přemokření. Vyžaduje však neustálý přísun vláhy. Semena vysévejte nejlépe na konci března či na začátku dubna do truhlíku. Překryjte pouze tenkou vrstvou půdy nebo substrátu a nechte vyklíčit. Mladé rostliny přesazujte do samostatných nádob, a jakmile jsou dost silné, můžete je přemístit na finální stanoviště, tedy na záhon nebo do květináče za okno. Kotvičník lze pěstovat také ve skleníku.

Jak kotvičník užívat

Čerstvou rostlinu můžete spotřebovávat postupně. Pravidelně lze ostříhávat listy, z nichž si připravíte posilující odvar. Konzumovat můžete ale i květy, plody či semena. Nezapomeňte si ale několik zralých semen uschovat na výsadbu v příštím roce. Na konci vegetačního období lze celou rostlinu vyjmout ze země, zbavit nečistot a usušit. Následným nadrcením získáte jemný prášek, který vám uložený na tmavém a suchém místě v uzavřené skleněné nádobě vydrží klidně i celou zimu. Po celou tuto dobu budete mít k dispozici silné a účinné afrodiziakum, životabudič i adaptogen v jednom.

Kotvičník si můžete i koupit

Jestliže se na jeho pěstování necítíte, můžete si jej dopřát již v podobě předem připraveného prášku, který je komerčně dostupný. Pro rychlou orientaci na trhu a rozlišení mezi kvalitním a nekvalitním produktem se zajímejte o množství steroidních saponinů v kotvičníku, především výše zmíněného Protodioscinu. Jestliže vám nebude výrobce schopen doložit řádně složení prášku z kotvičníku, jděte raději o dům dál.