Premium obsah

Zasaďte si aronii neboli černý jeřáb

Zasaďte si aronii neboli černý jeřáb
Aronie bývala v minulosti nedílnou součástí každé zahrady. Naše babičky, ale i dědečkové považovali aronii za účinný lék na celou řadu onemocnění. Pěstování černého jeřábu je poměrně snadné a daří se mu i v chudších půdách. Pojďte si s námi zasadit a vypěstovat léčivku, z jejíchž plodů můžete vytvářet chutné marmelády, sirupy, ale i další zdravé poklady domácí kuchyně.

Kde se vzal černý jeřáb

Asi tušíte, že černý jeřáb je hovorové označení. Ve skutečnosti jde o rostlinu s názvem jeřabina černá (Aronia melanocarpa), pocházející ze Severní Ameriky. Vzhledem k tomu, že byla hojně pěstována i v postsověstských zemích, je známá i pod názvem sibiřšká borůvka. Jedná se o opadavý keř, který dorůstá výšky až dvou metrů. Větve jsou černohnědé, kůra je tenká, hladká. Mladé výhony jsou pokryty drobnými trny. Listy rostliny jsou podlouhle oválné, tmavě zelené barvy, s lesklým povrchem. Na podzim se zbarvují do krásných odstínů žluté a červené barvy.

Zdraví v každé kuličce

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.