Premium obsah

Základní jídelníček pro vátu

Základní jídelníček pro vátu
Váta znamená vítr anebo pohyb. Tato dóša je zodpovědná za všechny mentální a nervové činnosti, ale také funkci oběhové, dýchací a vylučovací soustavy. Pohyb je jejím nejdůležitějším elementem. Je jedno, zda se jedná o pohyb myšlenek anebo krve či vzduchu v těle. Váta sídlí v tlustém střevě, ale i v oblasti stehen a pánve, v žaludku, plicích, uších a všech ostatních tělesných otvorech.

Jak vypadají lidé s konstitucí váta

Jejich postava je obvykle štíhlá. Mají slabé svalstvo a poměrně subtilní konstituci. Ve stresu rychle hubnou, ale i tloustnou. Jejich váha neustále kolísá. Mezi časté neduhy osob s převažující konstitucí váta patří například suchá a praskající pokožka anebo suché vlasy. Typická váta má hubený krk, malé nesouměrné oči, úzká ústa, často i nepravidelné zuby a mluví vysokým hlasem. Její řeč je přitom překotná a přerušovaná. Z hlediska psychických vlastností se váta vyznačuje nepravidelností v režimu, ale také kreativitou a vysokou představivostí. Dokáže sice vydělat peníze, ale neumí s nimi hospodařit a dělá jí potíže dotahovat věci do konce.

Jak by se měla váta stravovat

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.