Premium obsah

Základní jídelníček pro pittu

Základní jídelníček pro pittu
Pitta může být cholerik se schopností obstát v řídicích funkcích. Ráda ovládá své okolí a je silně zaměřena na výkonnost. Harmonicky vyladěná pitta ale dokáže naplňovat své společenské a osobní cíle citlivě a v souladu s potřebami svého okolí. Uspokojuje ji prosperita nejen vlastní, ale i ta, kterou přináší lidem okolo sebe. Hlavním předpokladem vyváženého fungování člověka s dóšou pitta, který se snaží být v souladu se svým okolím, je především kvalitní jídelníček. Jaké by mělo být základní složení potravin, které budou pittě pomáhat na cestě k harmonii?

Základní pravidla stravování pro pittu

Pokud máte dóšu pitta, měli byste se vyhýbat kořeněným, slaným a kyselým jídlům, protože pittu zvyšují. Místo toho se zaměřte na sladké, hořké a svíravé chutě, které pomáhají pittu snižovat. Pro tuto dóšu je také důležitá pravidelnost v denním režimu a stravě. Ájurvéda doporučuje i pravidelný spánkový režim.

Jaké koření zvolit

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.