Základní pravidla stravování pro pittu

Pokud máte dóšu pitta, měli byste se vyhýbat kořeněným, slaným a kyselým jídlům, protože pittu zvyšují. Místo toho se zaměřte na sladké, hořké a svíravé chutě, které pomáhají pittu snižovat. Pro tuto dóšu je také důležitá pravidelnost v denním režimu a stravě. Ájurvéda doporučuje i pravidelný spánkový režim.

Jaké koření zvolit

Koření a byliny hrají v ájurvédě velmi důležitou roli. Některé z nich jsou obzvláště prospěšné pro osoby s konstitucí pitta. Pokud tedy chcete dodržovat pitta dietu, nezapomeňte do ní zařadit dostatek ochlazujícího koření, jako je kurkuma, skořice, koriandr, fenykl, máta, meduňka, amalaki, šafrán, šatavari a další. Naopak zahřívací koření, jako je zázvor, kmín, černý pepř, pískavice řecké seno, hřebíček, skořice, hořčičné semínko, majoránka, muškátový květ, muškátový oříšek, rozmarýn, šalvěj, tymián, anebo dokonce chilli papričky či kajenský pepř, by v jídelníčku pitty mělo zcela chybět.

Obiloviny vhodné pro lidi s konstitucí pitta

Pokud máte konstituci pitta, ájurvéda doporučuje zařadit do jídelníčku také některé druhy obilovin. Patří mezi ně rýže basmati, pšenice, oves, slunečnicová a dýňová semínka, kokos a mandle. Pro pittu jsou vhodné také luštěniny, jako jsou fazole mungo, fazole adzuki, cizrna a hrách. Ke snídani si tak pitta může dopřát například ve vodě vařenou obilnou kaši, k obědu se výborně hodí třeba tradiční kičadi. A jak vypadá ideální večeře pro pittu? Tou je spařená nebo v páře vařená zelenina odpovídající ročnímu období i zdravotnímu stavu. A z jakých druhů zeleniny může pitta vybírat?

Přečtěte si také: Základní jídelníček pro vátu

Zelenina a ovoce jako stvořené pro pittu

Pokud máte konstituci pitta, ájurvéda doporučuje jíst chladivé a osvěžující potraviny s vysokým obsahem vody. Tento typ stravy vám pomůže udržet si pocit rovnováhy a vyhnout se zánětům, které jsou pro pittu typické. Mezi zeleninu, kterou je vhodné zařadit do pitta jídelníčku, patří okurka, sladké brambory, listová zelenina a také květák, špenát, brokolice, fazolky, cuketa, hrášek, kapusta, paprika, a dokonce i chřest.

Především v létě uvítá pitta i chladivé druhy ovoce, mezi které patří hroznové víno, meloun, jablka, třešně, švestky, pomeranče anebo hrušky.

Pitta a maso

Maso je zdrojem bílkovin, které by měly být především součástí jídelníčku dóši váta. Pitty ale po mase také touží. Bílkovin mají sice tak akorát, takže nijak extra nepotřebují jejich doplňování, ale chuť masa je zkrátka láká. Při rozumné míře lze pittám doporučit konzumaci jakéhokoli druhu masa. Ideální je však zvěřina, která má chladivou vírju. Ostatní druhy jsou ryze zahřívací, a pokud je člověk typu pitta zkombinuje například s alkoholem nebo kávou, může se snadno stát, že ho postihnou návaly horka nebo pálení žáhy.

Mohlo by vás zajímat: Základní jídelníček pro kaphu

Čemu se vyhýbat

Je důležité dát si pozor na kořeněná a smažená jídla, protože mohou zhoršit stav pitty. Vyhýbat bychom se měli také mléčným výrobkům, protože bývají těžké a špatně stravitelné. Problematické mohou být pro pittu zakysané mléčné výrobky, především jogurty, zakysaná smetana, acidofilní mléko, kefíry, podmáslí a další. Jejich kyselá chuť totiž zvyšuje pittu. Z mléčných výrobků si mohou pitty dopřát mléko, přepuštěné máslo ghí anebo indický sýr panýr.

Zdroje:
1. Doležalová Zisková, Martina: Výživa – Áhára: praktický průvodce světem ájurvédy. [Praha]: Martina Zisková, c2011.
2. https://tradicniayurveda.cz/