Premium obsah

Vonné oleje pro posílení zimou vyčerpaného organismu

Vonné oleje pro posílení zimou vyčerpaného organismu
Aromaterapie využívající k uvolnění těla a mysli éterické oleje je cestou, jak si pomoci od bolestí hlavy, ale i chronických obtíží dýchacích cest či při nutnosti odblokování stresu. Léčbu pomocí vůní si můžete dopřát i v teple domova. Stačí vědět, který éterický olej na konkrétní neduh použít.

Oslabený organismus podpoří dřevité vůně

V chladnějším období roku je lidské tělo vystaveno výjimečně silnému působení virů, bakterií a dalších nežádoucích látek, které mají tendenci se intenzivně množit a přecházet z jednoho člověka na druhého. Chcete-li jejich rozšíření předejít, nakapejte si do aromalampy éterický olej z borovice, který kromě zprůchodnění již ucpaných dýchacích cest také dezinfikuje vzduch a zamezuje dalšímu rozmnožení choroboplodných zárodků. Při rýmě je vhodné také cedrové dřevo. Vyhýbat by se mu ale měly těhotné ženy. Podobně jako borovice se antiseptickými a dezinfekčními účinky na okolní vzduch může pochlubit i silice z jedle, která navíc dokáže velice efektivně prohřát chladem ztuhlé končetiny a hodí se i k jemným zimním masážím. Do koupele si můžete přidat pár kapek smrkové silice, která vám pomůže lépe dýchat, a navíc podpoří i funkci vašeho mozku.

Vonné silice pro zlepšení nálady

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.