Oslabený organismus podpoří dřevité vůně

V chladnějším období roku je lidské tělo vystaveno výjimečně silnému působení virů, bakterií a dalších nežádoucích látek, které mají tendenci se intenzivně množit a přecházet z jednoho člověka na druhého. Chcete-li jejich rozšíření předejít, nakapejte si do aromalampy éterický olej z borovice, který kromě zprůchodnění již ucpaných dýchacích cest také dezinfikuje vzduch a zamezuje dalšímu rozmnožení choroboplodných zárodků. Při rýmě je vhodné také cedrové dřevo. Vyhýbat by se mu ale měly těhotné ženy. Podobně jako borovice se antiseptickými a dezinfekčními účinky na okolní vzduch může pochlubit i silice z jedle, která navíc dokáže velice efektivně prohřát chladem ztuhlé končetiny a hodí se i k jemným zimním masážím. Do koupele si můžete přidat pár kapek smrkové silice, která vám pomůže lépe dýchat, a navíc podpoří i funkci vašeho mozku.

Vonné silice pro zlepšení nálady

Na fyzický stav organismu má vliv i to, jak se cítíme uvnitř. Dobrá nálada dokáže léčit. Podpořte ji vhodnými vůněmi. Naprosto jedinečnou roli v tomto ohledu plní éterické oleje z citrusů, především antidepresivní grapefruit či osvěžující mandarinka, která má schopnost uvolnit napětí a stres. Na mrazem namáhanou pleť má pozitivní vliv silice z citronu, která taktéž vykazuje dezinfekční účinky, a navrch zpříjemní relaxaci po celodenním duševním vypětí. Jestliže je na vás vůně citronu příliš intenzivní, vyzkoušejte delikátní citronovou trávu. Ta vás povzbudí a zároveň posílí váš nervový systém.

Jasmín pro povzbuzení sexuálního apetitu

Vůni jasmínu někdo miluje a jiný nenávidí. Tato silice nesnáší kompromis. Málokdo ale ví, že vedle navození optimistické nálady dokáže působit i jako velice účinné afrodiziakum, a navíc podporuje srdeční činnost. Jde tedy o skvělou vůni na dlouhé zimní večery, která stimuluje energii a přinese příjemné zážitky. A komu jasmín nevoní, může vyzkoušet také silně afrodiziakální ylang ylang či obyčejný rozmarýn. Na ten si ale dejte pozor při vysokém krevním tlaku.

Vytvořte si energickou směs na míru

Je jen na vás, jakým způsobem budete éterické oleje používat. Můžete je nakapat do aromalampy, připravit si směs vůní do koupele anebo přidat pár kapek do masážního oleje. Budete-li si chtít doma vyrobit posilující aromatickou směs, počítejte vždy se stejným počtem kapek éterického oleje jako čajových lžiček nosiče. Tím může být například rostlinný olej, neparfémované tělové mléko anebo masážní či koupelový olej. Jako nosič můžete využít i mořskou sůl.

S odbouráním stresu a únavy pomůže také jóga. Vyzkoušejte některou z našich videolekcí.