Premium obsah

Vliv vody na naše emoce, sexualitu a tvořivost

Vliv vody na naše emoce, sexualitu a tvořivost
V pondělí 22. března oslavíme Světový den vody. Voda je proud, proměnlivost, vitalita, síla, život. Kam teče voda, tam proudí energie a tam se projevuje život ve své kráse a současně proměnlivosti. Kde voda stagnuje a drží se bez hnutí, tam se kazí a přichází hniloba. Doslova i přeneseně, ve všech aspektech života. Voda je živlem, který ovlivňuje v našem životě možná více, než si dokážeme představit a připustit zároveň.

Voda v lidském těle

Voda tvoří v lidském těle převažující podíl hmotnosti, který se však během života mění. Šestitýdenní plod je tvořen asi z 97 % vodou, novorozenec zhruba ze 75 až 77 %, v dospělosti činí podíl vody v těle asi 55 až 65 %, ve stáří pak méně než polovinu. Voda v různých podobách (krev, lymfa, sliny, trávicí šťávy, sperma…) v těle funguje jako mocný nosič a distributor potřebných živin, enzymů, hormonů a dalších látek. Voda má také důležitou očistnou funkci, protože rozpouští a odplavuje to, co má být propuštěno. Proto je třeba, abychom si hlídali její rezervy a dostatečný přísun. Voda je nositelem života a jako taková si zaslouží naši pozornost a péči.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.