Unavené jaro? Tyto bylinky vás probudí

Jarní bylinky: pampeliška (smetánka lékařská)
Zdroj: Shutterstock.com
Jarní paprsky nás konečně lákají do přírody, ale my místo toho, abychom se těšili z delších dnů, stále zíváme a jsme k smrti unavení. Jak získat potřebnou energii?
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Jarní únava určitě alespoň jednou za život přepadla každého z nás. Může za ní oslabený imunitní systém, který musel celou zimu čelit nejrůznějším nemocem, málo slunečního svitu a venkovních aktivit nebo nízká konzumace čerstvých vitamínů. Jarní únava je přirozenou reakcí organismu na všechny tyto nedostatky.

Právě v období začínajícího jara bychom měli našemu tělu poskytnout řádnou péči a výživu. Zahrnout do našich jídelníčků dostatek zeleniny, především zelené naťové a „divoké“ (kopřivy, polníček, jitrocel, pampeliška, sedmikrásky), celkově odlehčit stravu (omezit konzumaci tuků a masa), vybírat si potraviny obsahující vitamín C a zinek a hlavně - vyběhnout vstříc prvnímu sluníčku.

V mnohých případech se doporučuje i očista těla pomocí různých kúr, zařazením ovocných nebo zeleninových půstů, a saunování pro vyplavení všech toxinů z těla.

Tělu můžeme ulehčit i pomocí prvních jarních bylinek, které nám pomohou posílit imunitu, podpoří krevní a lymfatickou cirkulaci, díky které se vyplaví z těla škodlivé a nežádoucí látky. Patří mezi ně Sedmikráska obecná, Kopřiva dvoudomá a Smetanka lékařská. Ze všech těchto bylinek můžeme popíjet lahodný čaj nebo je přidávat do salátů, nádivek, jako základ špenátu, případně jimi ozdobit pokrmy, které běžně konzumujeme. Postarají se zvláště o očistu jater, která jsou po zimě nejvíce zanešená právě díky konzumaci tučných a těžkých jídel.

Čaj z pampeliškyZdroj: Dusan Zidar / Shutterstock.com

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.