Kde se vzala skořice?

Skořice je kůrou stromu zvaného skořicovník, který je pěstován zejména v tropických oblastech Srí Lanky, Číny, Thajska, Indonésie a dalších zemí. Skořici považovali za výjimečnou již staří Egypťané a Řekové, kteří z ní připravovali různé tinktury a masti.

Skořice prohřeje a posílí organismus

Skořice je pověstná svojí prohřívací schopností. Stačí špetka namletého prášku do ranního čaje nebo kávy a váš organismus se bude cítit mnohem lépe. Kromě příjemného pocitu tepla podpoříte také svoji imunitu a předejdete nachlazení. Skořice je totiž považována za přírodní antibiotikum, podobně jako česnek. Skořicový esenciální olej zamezuje vzniku plísní a bakterií a redukuje také množení nežádoucích virů a bakterií. Kromě toho pomáhá skořice zlepšovat trávení a předcházet nevolnostem. S jejím množstvím byste to ale neměli přehánět. V případě skořice užívané jako lék hraje důležitou roli spíše pravidelnost konzumace. Maximální denní dávka by se měla pohybovat okolo tří gramů.

Navodí příjemnou atmosféru

Skořice vám zlepší náladu. Příjemná vůně teplé kávy se skořicí, po které navíc budete hubnout a pomaleji stárnout, je lákavá nejen v zimních měsících. Skořice je považována za poměrně silný antioxidant, tedy látku zabraňující tvorbě volných radikálů způsobujících stárnutí organismu. Při pravidelném užívání vám navíc pomůže shodit i pár přebytečných kil, protože zvyšuje účinnost inzulinu a tím snižuje hladinu cukru v krvi. Radost z ní tedy budou mít i lidé trpící glykemií, kterým k pozitivním účinkům postačí pouhý jeden gram skořice denně.

Dlouhé zimní večery se skořicí a vanilkou

Chcete-li si zpříjemnit sychravé zimní večery a zkrátit čekání na Vánoce, nešetřete kromě skořice ani vanilkou. Ta ve vás vyvolá příjemný pocit uvolnění a uklidní rozbouřenou mysl. Přidat ji můžete do cukroví, ale i do aromalampy. Vanilka je navíc odpradávna považována za účinné afrodiziakum, ovlivňující příznivě zejména mužskou potenci. Díky kombinaci skořice a vanilky si tak užijete nejen voňavé pečení, ale i příjemné tělesné uvolnění.