Schází vám motivace? Podpořte ji přírodními životabudiči

Schází vám motivace? Podpořte ji přírodními životabudiči
Rádi byste se s počátkem nového roku pustili do nové činnosti? Například začali pravidelně cvičit, lépe se o sebe starat, malovat anebo třeba tancovat? U ničeho ale nevydržíte déle než pár dní a pak jste z nové náplně času tak unaveni, že vám již nezbývají síly? Podpořte svoji motivaci přírodní cestou a dopřejte svému organismu tolik energie, kolik bude potřebovat, aby zvládal vše, co byste rádi dělali.

Jasný cíl a především smysl

Klíčem k úspěchu při zařazení nové činnosti je především jasná definice toho, čeho chcete dosáhnout. Každý má přitom jiné cíle, touhy a přání. Někdo by rád zhubl, jiný by se chtěl i přes pokročilejší věk naučit třeba lyžovat. Všichni se ale chceme cítit lépe. K tomu je nutné vidět v tom, co chcete začít dělat, jasný význam a smysl. Jedině tak máme šanci u toho vydržet a změnit svůj život k lepšímu. Pokud naopak o smyslu toho, do čeho se chcete pouštět, budete pochybovat, je velká pravděpodobnost, že u toho nevydržíte. Vědět, proč něco děláte, je totiž tím naprosto zásadním faktorem pro základ motivace.

Co když mysl chce a tělo nemůže?

Pak je namístě tělo podpořit, například konzumací přírodních doplňků stravy, které pomohou s dodáním vitality a energie. Povolejte na pomoc například základní rostlinu indické ájurvédy, všemocnou ašvagandu. Ta byla odpradávna využívána jako účinný prostředek pro posílení těla i mysli. Kromě toho pomáhá zvyšovat odolnost vůči stresu a má pozitivní účinky na nervovou soustavu. Díky pravidelné konzumaci ašvagandy se budete cítit plni energie a pravděpodobně se zlepší i váš sexuální apetit.

Z počeštěného názvu této rostliny, který zní vitánie snodárná, je jasné, že půjde o přírodní prostředek podporující nejen vitalitu, ale také kvalitní spánek. Ašvaganda vám dodá energii, pomůže vám se lépe vyspat, a navíc podpoří vaši chuť do života, která je potřebná k tomu, aby neklesala vaše motivace k životní změně. Vypěstovat si ji sami doma ale bohužel většinou nezvládneme. Naštěstí je možné sehnat ašvagandu také ve formě vysoce kvalitního prášku, připraveného ze sušených částí rostliny.

Tip redakce: Zkuste si přece jen životabudič doma vypěstovat. Návod na pěstování kotvičníku zemního přinášíme ZDE.

Nejen zelená viagra

Ženšen pravý je nejúčinnějším adaptogenem, který je rovněž hojně využíván v oblasti čínské medicíny. Kromě pozitivního vlivu na potenci a eliminace nežádoucích účinků menopauzy u žen se jeho pravidelná konzumace může projevit také ve zlepšení krevního oběhu a imunity, zlepšení paměti a celkové funkce mozku a v neposlední řadě také subjektivně nižším pocitem stresu a únavy. Staří Číňané ženšen používali také jako prostředek, který jim měl pomoci k dosažení dlouhověkosti. Potřebujete-li tedy tělu dodat chybějící energii a alespoň krátkodobě mu pomoci překonat období únavy, měli byste ženšen zařadit do svého jídelníčku.

Místo kávy guaranu

Guaranin je tajemstvím liánovité rostliny pocházející z amazonských pralesů, jejíž název je odvozen ze jména indiánského kmene Guaraní. Právě guaranin se svými účinky podobá kofeinu v kávě. Na tělo však působí mnohem déle, a proto je možné jej využívat k trvalému nárůstu energie a vitality. Guarana však obsahuje kromě guaraninu se stimulačními účinky také celou řadu dalších biologicky aktivních látek, vitaminů, minerálů a jiných prvků, které díky svému společnému působení dodají tělu výživu i v době vyšší zátěže, kdy se do života snažíte zavést nový návyk. Aby byly účinky přírodních doplňků stravy co nejvyšší, vybírejte jen kvalitní přípravky vyrobené z celých částí semen či rostlin. Vyhněte se levnějším extraktům, které sice také účinkují, ale jsou mnohem agresivnější.

Vnitřní naladění

Nezapomeňte, že pokud se snažíte čehokoli dosáhnout a chybí vám vnitřní motivace, může to být i tím, že daný cíl považujete za příliš náročný či pracný. Proto je potřeba si vždy vybírat to, na co stačíme, a také si z toho nedělat práci, ale zábavu. Do té se přece člověk pouští mnohem raději.

ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.