Premium obsah

První pomoc pro bolavé klouby

První pomoc pro bolavé klouby
Když vás bolí klouby, nemůžete se pořádně hýbat, atrofuje svalstvo a obvykle nefunguje ani trávení, které potřebuje pohyb. Bolest kloubů je nepříjemná nejen sama o sobě, ale přidružené problémy ji dokážou výrazně zhoršit. Jakou první pomoc při bolesti kloubů zvolit? Otevřete lednici a nechte se inspirovat.

Připravte si cibulový obklad

Cibule je poměrně nenápadná, ale její vlastnosti jsou téměř zázračné. Kromě toho, že její silice usnadní odkašlávání v případě chřipky či nachlazení, síra, která je v ní obsažena, dokáže pomoci s regenerací svalů, eliminací zánětu v kloubech, a dokonce i s obnovením chrupavek. Aby mohla cibule lépe působit, rozmixujte ji nadrobno a zamíchejte do ní tvaroh, který má sám o sobě také zklidňující účinky. Přiložte na postižený kloub, překryjte igelitem a teplou tkaninou a nechte působit. Ideálně přes noc. Pokud si cibuli v syrovém stavu čas od času přidáte do salátu anebo do pomazánky, pomůžete svým kloubům i zevnitř. Kromě toho přispějete k ochraně svého kardiovaskulárního a nervového systému a také získáte účinnou prevenci před infarktem a mrtvicí.

Které bylinky pomohou s klouby

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.