Premium obsah

Šetrný detox pro každého

Šetrný detox pro každého
Naši předci se pročišťovali tak nějak přirozeně podle toho, jestli byly zrovna k mání kopřivy nebo se blížil slunovrat. My tomu dneska musíme trochu pomoct.

Detox rozhodně neznamená totální výplachy střev a týdenní hladovku. Pokud chcete držet půst – třeba ten nejdoporučovanější, kdy se pijí jen ovocné šťávy –, stačí mnohdy jeden jediný den. Pak by měl samozřejmě následovat odlehčený jídelníček, aby taková očista měla smysl. Trápit se hlady čtrnáct dní už ale rozumné není. Delší půst se rozhodně nehodí pro sportovce, ti potřebují mnohem víc energie a také nějaké tuky. Pozor také v případě, kdy o sobě víte, že přehnaně reagujete na výkyvy hladiny cukru v krvi, to byste při půstu mohli docela trpět, například bolestmi hlavy. Jakýkoli druh detoxu se nehodí pro těhotné ani kojící ženy. A s půstem nezačínejte ani v průběhu nemoci, byť by šlo pouze o banální virózu.

Teď to půjde i bez konzervantů

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.