Premium obsah

Přírodní antidepresiva

Přírodní antidepresiva
Pracují podobně jako syntetické přípravky, k tělu jsou ale šetrnější a mají jen minimum vedlejších účinků. Rozhodně se však nedají polykat jako lentilky. Že je něco přírodní, ještě neznamená, že vám to nemůže uškodit.

Přírodní antidepresiva, která se vyrábějí z nejrůznějších bylin a jsou k mání v lékárnách ve volném prodeji v podobě čajových směsí, kapek, tinktur nebo tabletek, jsou takovým slabším sourozencem těch syntetických. Stejně jako ony umí účinně regulovat nedostatek nebo poruchu uvolňování neurotransmiterů, tedy látek, které zajišťují přenos vzruchů v nervové soustavě. „Většinou jde o serotonin, noradrenalin či dopamin. Jejich nedostatek může za to, že se člověk cítí sklíčený a trápí ho úzkosti nebo trvalé poruchy nálady,“ vysvětluje lékárnice Kateřina Šumberová. Na rozdíl od syntetických přípravků ale ty přírodní nestačí na každého pacienta – dokážou zkrotit jen lehčí formy deprese. Ty hluboké už nezvládnou.

Dobrá první pomoc

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.