Premium obsah

Příběh ukrytý za vánoční hvězdou

Příběh ukrytý za vánoční hvězdou
Každý rok zaplní před Vánoci výkladní skříně obchodů rostlina, které se říká vánoční hvězda. Kombinací zelené a červené barvy symbolizuje přicházející sváteční období a pomáhá navodit příjemnou atmosféru očekávání. Kde se vzala a jak se o ni starat, aby co nejdéle vydržela?

Pryšec překrásný dělá čest svému jménu

Podle legendy starých Aztéků vznikl pryšec z několika kapek krve pocházejících ze srdce bohyně, která se nešťastně zamilovala. Temně rudá barva rostliny původem ze Střední Ameriky a Mexika, kde se s ní nejčastěji setkáte ve formě až čtyři metry vysokého polokeře, zaujala již před dávnými časy. Indiáni ji využívali k výrobě červeného barviva. Latex, který z rostliny vytéká při jejím poranění, sloužil jako základ léků. O její krásu se nestarají květy, ale zajímavě zbarvené listy na jejím vrcholu. Uvnitř nich pak teprve narazíte na opravdové drobné květy. Na ty se soustřeďte při výběru vánoční hvězdy. Aby vám rostlina vydržela co nejdéle, neměly by být odkvetlé. Najdete-li na vrcholu poupata, máte jistotu, že se pryšcem budete moci kochat celé Vánoce.

Jak vánoční hvězda do Evropy přišla?

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.