Premium obsah

Posilujte kořeny: svoje ledviny

Posilujte kořeny: svoje ledviny
Energie se stahuje dovnitř ke kořenům – k našim ledvinám, které jsou podle čínské medicíny sídlem naší životní síly. Určují naši vitalitu, délku života, ale třeba i chuť na sex. Právě teď nám prospěje, budeme-li chodit spát před 23. hodinou, jíst zahřívající a posilující jídla a teple se oblékat: čepice, šála i teplé ponožky nad kotníky.

Roger Green, holistický léčitel a autor konceptu stravování dlouhověkých, se domnívá, že máte energii tělu dodávat ve formě teplého jídla, naopak se vyhněte potravinám, které ochlazují. To nejsou jen studené nápoje, ale třeba i tropické ovoce – banány, ananas, mandarinky… Naložte si na talíř, základem je obilí, dále husté luštěninové polévky, rybí vývary, v troubě pečené nákypy, kompoty se zahřívacím kořením, pikantní pokrmy, maso, ryby, vejce, kořenová a brukvovitá zelenina, tykve, pórek, křen, cibule, křížaly a jiné sušené ovoce (je vhodnější než čerstvé), hodí se i kvašená zelenina (pickles). Z koření se doporučuje hřebíček, fenykl, vanilka, anýz, skořice, zázvor. Vhodnou kuchyňskou úpravou je pečení, smažení, dlouhé vaření. 

Jak na kocovinu

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.