Co nesvědčí kudrnatým vlasům?

Ať již máte vlasy kudrnaté od přírody anebo jste se k tomuto vzhledu dopracovali z vlastní vůle, vždy se vyhýbejte jejich mytí horkou vodou a také nepřirozenému drhnutí ručníkem při vysoušení. Pozor byste si měli dát také na příliš agresivní česání či kartáčování. Vždy je také doporučeno používat balzám nebo kondicionér. Jednou za čas je vhodné vyrobit si domácí vlasovou masku. Vlnité vlasy mívají obvykle tendenci ke krepatění, rozhodně je tedy nerozcuchávejte a při rozčesávání postupujte trpělivě od konečků ke kořínkům.

Přírodní produkty na vlnité vlasy

Při hledání nejvhodnějšího produktu pro kudrnatou hřívu se snažte používat přírodní oleje a másla, jež vaše kudrny vyživí a hydratují, aniž by je zatěžovaly nebo dále poškozovaly. Organický arganový olej se stal oblíbenou volbou mezi lidmi s přirozeně vlnitými nebo kudrnatými vlasy, protože tento olej bohatý na živiny pomáhá doplnit vlhkost ve vlasové pokožce a zároveň vyhlazuje krepatění. Obsahuje také vitamíny a mastné kyseliny, které jsou prospěšné pro zdraví vlasů. Podobné účinky má na vlnité vlasy také olej jojobový či olivový. Právě výhradně na olejové bázi může být i maska pro vlnité vlasy.

Jak připravit masku na vlny?

Vzhledem k tomu, že vlnité vlasy patří obvykle mezi vlasy suché, nemusíte se bát použít jako masku výhradně olej. Některý z výše zmíněných olejů jednoduše naneste na konečky vlasů a zabalte je do igelitového sáčku. Po přibližně půlhodině smyjte a vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí – šampónem a kondicionérem. Kromě oleje můžete vyzkoušet i speciální hydratační masku, která vašim vlnitým vlasům dodá živiny hned z několika přírodních zdrojů.

Ingredience:

1 avokádo
1 banán
250 ml zakysané smetany
1 vaječný žloutek
2 lžíce medu

Postup:

Všechny přísady smíchejte v misce, aby se dokonale spojily. Poté naneste na navlhčené vlasy, přikryjte igelitovým sáčkem a ručníkem a nechte působit alespoň hodinu. Pak smyjte a opět vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí. Jestliže chcete vlasům dodat lesk, aniž byste je příliš zatížili, můžete je po umytí opláchnout jedním dílem jablečného octa smíchaného se 4 díly vody.

Styling kudrnatých vlasů je náročný

Každý, kdo má na hlavě přírodní kudrny, určitě potvrdí, že dostat je do přijatelné podoby, bývá mnohdy složité. Pomoci může kvalitní gel na vlasy anebo obyčejné přírodní máslo či tuhý kokosový olej. Naneste ho trochu na dlaně a začněte jimi vlasy přejíždět a načechrávat. Bambucké máslo, kakaové máslo anebo třeba arganové máslo můžete kromě vlasů použít i na suchou pokožku těla. V obou případech bude skvěle vyživovat a dodá vlasům i kůži potřebné posilující látky.

Zdroje:

1. https://dokonalyuces.cz/ucesy

2. https://www.dama.cz