Při odličování buďte jemná

Stává se vám občas, že už jste večer tak unavená, že jdete spát bez odlíčení? Děláte chybu. Pravidelné odličování je základem péče o oční okolí a bez něj mladistvého vzhledu rozhodně nedosáhnete. Při odstraňování očního make-upu buďte šetrní. Na vatový tamponek naneste trochu přípravku na odlíčení očí a krouživými pohyby jím jemně přetřete oční okolí, přičemž dávejte pozor, abyste netřeli příliš silně, protože to může způsobit vrásky.

Přidejte jemný peeling

Při péči o oči je klíčová také exfoliace, protože pomáhá zbavit se odumřelých kožních buněk a uvolnit póry. Je však třeba ji provádět jemně, aby nedošlo k poškození. Vyberte si jemný peeling určený speciálně pro péči o oční okolí a konečky prstů masírujte ošetřované místo v malých kroužcích kolem očního okolí. To pomůže přirozeně obnovit povrch pokožky, aniž by ji to podráždilo.

Pravidelně hydratujte

Nezapomínejte na hydrataci. Investujte do přípravků na oční okolí s přídavkem hydratačních a vyživujících složek, jako je například kyselina hyaluronová, vitamín E a další antioxidanty. Vyhněte se příliš hutným krémům s vysokým obsahem olejů, které by ucpávaly póry a naopak stav očního okolí zhoršovaly.

Všímejte si své denní rutiny

V neposlední řadě věnujte pozornost svým každodenním návykům. To znamená snížit zátěž očí častými přestávkami při práci na PC. Dopřejte si dostatek spánku, dodržujte pitný režim a při pobytu na slunci noste sluneční brýle, které vám pomohou ochránit oční okolí před vlivem UV záření. Všechny tyto malé změny mohou v péči o oči znamenat velký rozdíl a pomoct vám vypadat mladší než kdykoli předtím.

Na prevenci vzniku vrásek už je pozdě?

Pokud již vrásky kolem očí máte, prevence už vám nepomůže. Zkusit můžete mezoterapii očního okolí. Při této proceduře se používají speciální regenerační roztoky s přídavkem kyseliny hyaluronové, které se aplikují do očního okolí. Výsledkem je intenzivní hydratace a vyhlazení vrásek, které vám mohou pomoct vypadat výrazně mladší než dříve. Pokud nechcete svoji pleť okolo očí svěřit do rukou odborníků, můžete vsadit i na bylinky a změnu jídelníčku.

Ty nejlepší bylinky na vrásky

Asi vám nemusíme vysvětlovat, že tou nejefektivnější procedurou pro získání mladšího vzhledu je změna jídelníčku a zařazení většího množství ovoce a zeleniny. Na její jeden druh byste se ale zaměřit měli. Je jím mrkev. Můžete ji konzumovat, na plátky nakrájenou používat na obklady očního okolí, můžete si užít skvělý mrkvový nálev. Přitom nezáleží na tom, zda ji budete používat syrovou nebo vařenou anebo si třeba v odšťavovači připravíte mrkvovou šťávu. Kromě mrkve jsou na vrásky skvělé také čekanka a divizna. Z obou bylinek si můžete připravit nálev. Použité bylinky nevyhazujte a obložte si jimi oči a celé oční okolí. Brzy na jaře si můžete připravit také fialkový olej. Stačí za slunečného počasí natrhat hrst fialek, zalít je kvalitním mandlovým nebo olivovým olejem (asi 250 ml) a nechat směs 3 dny louhovat. Poté ji sceďte a vzniklou tekutinu skladujte v tmavých skleněných lahvičkách. Podle potřeby potírejte oční okolí – zejména v místech, kde se vyskytují vrásky.

Zdroje:

  • https://sazenicka.cz
  • https://www.zeny.cz