Zdroj: Youtube

Nejjednodušší variantou, jak pavouky odstranit, je opatrně je sebrat či sklepat do plastového nádobky a vyhodit za dveře nebo z balkonu. Možná je ale vaše hrůza z pavouků tak silná, že se k nim nedovedete ani přiblížit. Navíc takto vždycky hrozí, že se pavouk do svého domova vrátí.

Vysát pavouka vysavačem trubicí bez nástavce je ta krutější varianta. Nemusíte se bát, pavouci z vysavače nevylezou - pytlík nebo obsah vysavače po vysávání hoďte do odpadků, zavažte pytel a hoďte ho do popelnice. Vysavačem odstraníte i pavučiny, případně vajíčka, která pavouk nakladl. Pak přichází ideální čas na opatření proti tomu, aby se pavouk nevracel.

Esenciální oleje

Pavouci jsou obecně velmi citliví na vůně. Lezou za vůní jídla, nevoní jim ale všechno! Pokud se rozhodli pavouci usadit, nebo hůř rozmnožit u vás doma, můžete je odradit pomocí intenzivních vůní. Nesnáší vůni levandule, máty peprné, eukalyptu a citrónu.

Esenciální a éterické oleje můžete dát do difuzéru, nebo pár kapek nalijte na vatový tamponek a umístěte ho do místa, kde se pavouci nejčastěji vyskytují. To, co vám nádherně provoní byt, zároveň odradí osminohé vetřelce.

Další aroma, které údajně pavouky odrazují, je vůně cedru. Pořídit si můžete vonné cedrové kousky, které se věší do skříní, nebo vyzkoušejte třeba vykuřovadlo.

Pozor na hromadění!

Čistý dům je pro osminohé potvůrky nejméně přitažlivý. Udržujte podlahy, okna a rohy místností bez prachu a pavučin. Hlavně se vyhněte hromadění věcí, jako jsou staré krabice, noviny a další prostory, kde si pavouci rádi tvoří domov.

Pavouci jsou ve vašem domě, protože tam najdou potravu. Pokud odstraníte jejich zdroje potravy - tedy jiný hmyz, mohou se rozhodnout odejít. Ujistěte se, že vaše okna a dveře jsou pevně uzavřeny a že všechny trhliny jsou zapečetěné, aby hmyz nemohl proniknout dovnitř.

Babské rady

Mezi další rady našich babiček patří například rozprostření pomerančové či citronové kůry do rohů místnosti. Podobně prý funguje i jedlá soda, nebo dokonce tabák - obě varianty se nasypou do mističky a postaví co nejblíž k pavoučím sítím.

Fungovat by měla údajně i směs vody s octem. Tu dejte do rozprašovače a můžete ji použít na okna a dveře a pavoukům tím ukázat, že u vás nejsou vítaní.

Ať už se rozhodnete pavouků ve vašem obydlí zbavit jakkoliv, myslete na to, že jsou důležitou součástí našeho ekosystému a mají svojí roli. Snažte se jich tedy zbavit vždy šetrně, a nezabíjejte je.

Zdroje: