Nejzdravější úleva od vedra

V horkém počasí pomůžou bylinky jako šalvěj nebo máta.
V létě jsme na vrcholu energie, vydávat ji můžeme více než ve zbylých částech roku. Opatrní by měli být ti, kdo mají oslabené srdce. Tady je pár tipů od holistického léčitele Rogera Greena, které uleví, když je příliš horko. 
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Kartáčujte tělo

Metoda zbaví tělo toxinů a rozproudí lymfu, zbaví celulitidy – ideální na léto. Před sprchou celé tělo nasucho pět minut exfoliujte suchým přírodním kartáčem či houbou. Postupujte od nohou nahoru, ideální jsou delší plynulé tahy. Poté se osprchujte, osušte a namažte přírodním olejem (třeba kokosovým). Opakujte 30 dní po sobě a uvidíte výsledky. 

Šalvěj proti pocení 

Při nadměrném pocení pomůže čaj ze šalvěje. Působí na žlučník i proti cukrovce, upravuje žaludeční potíže. Podávejte ho vychladlý a nepijte ho dlouhodobě. 

Ochladit tělo můžete také nálevem či odvarem z máty a vlhkým ručníkem otírat celé tělo či jen chodidla. 

Třikrát pomoc pro oteklé a těžké nohy

1. Připravte si výluh z ostružiníku, maliníku a černého rybízu. Čajovou lžičku směsi zalijte 250 ml horké vody a nechte louhovat 15 minut. Sceďte a vlažné pijte. 


2. Opřete nohy o zeď. Lehněte si na podlahu, hýždě podložte dekou, přitáhněte nohy a zadek těsně ke stěně a nohy zvedněte na 5–15 minut vzhůru. Uvolníte tok krve směrem k srdci a uleví se vám od otoků. Tato relaxace mírní premenstruační syndrom, menstruační křeče i menopauzu. Skvělá pro těhotné a na bezesné noci. 


3. Koupelovou sůl s rozmarýnou a mátou jednoduše připravíte smícháním hrubé soli se sušenými bylinami nebo aromaoleji. Rozpusťte ve vodě a nohy v ní vykoupejte. 

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.