1. Mumlavský vodopád

Pokud hledáte dokonalou procházku pro celou rodinu, Mumlavský vodopád vám mohu jen a jen doporučit. K vodopádům se určitě vydejte přes naučnou liščí stezku, dejte si něco dobrého k snědku v místním srubu a obdivujte krásy krkonošské přírody. Vodopád je vysoký skoro 10 metrů a nachází se v naprosto malebném lese. Návštěva Mumlavského vodopádu je skvělá v jakémkoliv počasí.

Zdroj: Youtube

2. Pančavský vodopád

Ve Špindlerově Mlýně se nachází Pančavský vodopád - největší vodopád v česku. Měří neuvěřitelných 148 metrů! Nachází se zde překrásné výhledy a čistá příroda. Jedná se o jeden z nejimpozantnějších přírodních úkazů, které u nás máme, a výhled na celé údolý je zkrátka dechberoucí.

Zdroj: Youtube

3. Satinské vodopády v Beskydech

Na tento zážitek se vydejte do Mravskoslezského kraje. Nachází se v nádherném údolí, a jsou skvělým cílem pro piknik nebo romantickou procházku. I v létě je v údolíčku krásný chládek.

Zdroj: Youtube

4. Vodopády Bílé Opavy

Vodopády říčky Bílá Opava se nacházejí ve svrchní části jejího toku pod úbočím Pradědu. Najdete zde vše. Vodopády, kaskády, peřeje... Trasa k vodopádům je mírně obtížnější, v nejtěžších částech jsou řetězy pro přidržování. Zvažte ovšem, jestli se na výlet vydáte s malými dětmi.

Zdroj: Youtube

5. Rešovské vodopády

Rešovské vodopády, nacházející se nedaleko Rýmařova, jsou obklopeny jedinečnou přírodou, včetně původních jedlobučin a kapradin. Tento vodopád je součástí kaňonovité soutěsky, která je dlouhá 200 metrů a široká 10 metrů.

Zdroj: Youtube

6. Velký vodopád Bílého Labe

Jestliže toužíte po návštěvě vodopádu, který vás ohromí svou výškou a kaskádovitým spadem, Velký vodopád Bílého Labe v Krkonoších je pro vás tím pravým. Odtud si můžete vychutnat pohled na několik úchvatných kaskád, které se valí dolů silnou rychlostí.

Ať už se rozhodnete navštívit jakýkoliv vodopád, myslete na to, abyste byli dobře oblečení. U vody obecně bývá větší zima, a síla vodopádu může způsobit, že pořádně promoknete. Dbejte tedy na nepromokavost oblečení a vždycky si raději vemte s sebou vrstvu navíc.

Zdroj: Youtube

Zdroje: