Jak poznat, že nehtům něco chybí?

Nehty na rukou zejména u dam představují pomyslnou vizitku své majitelky. Upravené ruce jsou velmi důležité v rámci sociálního kontaktu. Sužovat nás však může celá řada potíží, které cestu za esteticky vypadajícími nehty komplikují. Nehty mohou být příliš slabé, křehké a lámavé, případně mít sklony k třepení. Některé dámy mohou pozorovat i vznik namodralých skvrn nebo naopak nežádoucí žloutnutí. Někdy se vám také může zdát i to, že než se dočkáte nehtů jako z reklamy, trvá to snad nekonečně dlouho. I pomalý růst nehtů jednoznačně může být problém. Všechny tyto obtíže mají společného jmenovatele – nedostatek vitamínů. Vašim nehtům v takovém případě chybí hlavně vitamíny A, B, C a D. Ve vašem jídelníčku by se měl rovněž promítnout dostatečný příjem železa a bílkovin. Zařadit nezapomeňte kromě toho kolagen a aminokyseliny L-methionin a L-cystein.

Jak pečovat o nehty na rukou

Do své péče můžete zařadit také přírodní prostředky, zejména bylinky. Ty můžete užívat, ale použít i k vnějšímu ošetření svých nehtů například formou krému. Doporučuje se měsíček lékařský, přeslička rolní, kopřiva dvoudomá, ořešák černý a pro někoho překvapivě dokonce i česnek. Kromě krémů jim můžete dopřát hydrataci díky oleji, vhodné jsou speciální olejíčky na nehty, ale i běžný olej olivový. Ke svým nehtům byste se kromě toho měli chovat s citem, chcete-li je mít opravdu krásné a pěstěné. Znamená to příliš je nezatěžovat agresivními chemikáliemi. Platí to pro úklid i mytí nádobí. Pokud je to možné, berte si rukavice. Nepřehánějte to s používáním odlakovače a odolejte pokušení vsadit na umělé nehty. Jejich aplikací problém s vlastními nehty nevyřešíte, ale ani nepřekryjete, značně je naopak oslabíte.

Mohlo by vás zajímat: Vystrčte drápky. Ohnivě rudá manikúra z vás udělá femme fatale

Také nehty na nohou napoví o zdravotním stavu

V letních měsících dámskou péči o tělo doplňuje i perfektní pedikúra. Nikdy ale nebude vypadat dostatečně atraktivně, pokud zároveň nebudete mít zdravé nehty. I nehty na nohou mohou upozornit, že tělu něco chybí. Také v tomto případě se jedná o nedostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků. Nehty na nohou se mohou vyznačovat třepením a lomivostí. Velmi častým problémem jsou i trhliny a rýhy. Vaše tělo tak „volá“ po vitamínu A, D, železu i zinku. Nehtům na nohou může opět pomoct olej, zejména ten lněný. Využít můžete i další přírodní zdroje, celkové zpevnění jim zajistí odvar z řepíku lékařského. Na zánět nehtového lůžka, což je další častý neduh nehtů na nohou, se doporučuje lichořeřišnice. Ovšem pozor, v případě, že adekvátní péče nepřináší žádoucí výsledky, jednoznačně neodkládejte návštěvu lékaře. Pouhý vzhled nehtů může signalizovat hlubší problém a doprovázet závažnější onemocnění. Nahnědlé pruhy na nehtech tak mohou jednoduše vznikat vlivem hormonů, ale současně může jít i o příznak zhoubného melanomu.

Zdroje:

1. https://www.bomtonblog.cz/

2. https://www.prozeny.cz