Premium obsah

Nadváha z pohledu ájurvédy

Nadváha z pohledu ájurvédy
Ájurvéda je sice primárně zaměřená na harmonizaci a zlepšení fungování lidského organismu prostřednictvím výživy, často ale pomůže s mnoha zdravotními neduhy, jako například s onemocněním srdce a cév, bolestmi zad, zvýšeným krevním tlakem a depresemi, trávicími potížemi, ale i nadváhou, která je spojena s celou řadou dalších zdravotních potíží. Jak nahlíží ájurvéda na nadváhu a obezitu a jak s těmito moderními civilizačními nešvary můžete s její pomocí zatočit?

Vznik nadváhy očima ájurvédy

Asi nikoho nepřekvapí, že nadváha je podle ájurvédy způsobena přejídáním a nedostatkem pohybu. Nadváha a obezita vznikají při převaze energie kapha, ale také stresovým metabolickým režimem, kvůli kterému má tělo tendenci hromadit váhu a přibírat. Naopak nestresový metabolismus má tendenci váhu udržovat v normě a právě v tomto stavu je možné také zhubnout. Nestresovaný organismus má dostatek živin a nepotřebuje nic ukládat na příště.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.