Premium obsah

Podpoří zdraví střev a uleví od bolesti. Česká bylina, kterou nikdo nezná

Podpoří zdraví střev a uleví od bolesti. Česká bylina, kterou nikdo nezná
Definice plevelu je taková, že se jedná o rostlinu, která na zahrádce roste proti vůli pěstitele. Je neuvěřitelné, kolik zahrádkářů naštvaně ze zahrádky vytrhává tuto rostlinku. Její účinky na lidské zdraví jsou totiž opravdu unikátní.

Mochna husí je roztomilá rostlinka, která pochází původem z Jihovýchodní Asie. Dnes se vyskytuje i v Jižní Americe, v Austrálii a na Novém Zélandu. V minulosti se věřilo, že má mochna kouzelnou moc, dnes se ale ví, že je opravdu skvělá pro naše zdraví. Co vše tato odolná rostlina dovede a jak ji využít co nejlépe?

Zdroj: Youtube

Podpoří trávicí systém

Mochna husí si nese svůj název pravděpodobně proto, že ji milují právě husy. Přidává se do krmiva také prasatům a jiným zvířátkům, do jídelníčku bychom ji ale měli zařadit i my. Mochna působivě ulevuje od střevních potíží. Ať už vás trápí průjem, nadýmání nebo křeče v žaludku, mochna vám rychle uleví. Mochna přímo podporuje tvorbu žluči a tím napomáhá našemu trávení. Vzhledem k tomu, že mochna husí ulevuje od křečí v žaludku, dobře působí i proti menstruačním bolestem. 

Uleví od bolesti

Při zánětech v ústní dutině nebo při bolestech zubů lékaři doporučují kloktat odvar z mochny. Odvar si můžete vyrobit, seženete je ale společně s různými tinkturami v lékárně. Mochna má protizánětlivé a antibakteriální účinky, to z ní činí ideální volbu pro léčbu střevních problémů, jako například zánětu střev, syndromu dráždivého tračníku a dokonce i Crohnovy nemoci.

Jedlé části rostliny

KOŘEN

Kořen mochny husí má příjemnou ořechovou chuť a konzumovat ho můžete jak syrový, tak uvařený. Pokud ho usušíte, můžete ho rozemlít na prášek a pak sypat například do polévek nebo cereálií. 

LISTY

Lístky mochny jsou také jedlé. Přidat si je můžete do salátů, smoothies, do špenátu, nebo si z nich můžete udělat ozdravný čaj.

KVĚTY

Květy můžete sníst také! Použijte je jako dekoraci vašich pokrmů nebo je nasušte a přidejte jako aromatickou přísadu do čajů.

Je důležité si uvědomit, že i když je mochna skvělým přírodním lékem, měla by se konzumovat s rozvahou. Někteří lidé mohou na mochnu být alergičtí, vždy tedy raději užívání konzultujte se svým lékařem a začínejte na malých dávkách.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.