Premium obsah

Med je poklad lidového léčitelství

Med je poklad lidového léčitelství
Patří mezi nejzdravější sladidla, posiluje přirozenou obranyschopnost organismu, hojí rány, dovede ničit bakterie. To je jen malý výčet příznivých účinků, které vzácný včelí dar na naše zdraví má. 

Tak jako má každý svého lékaře, měl by mít každý svého včelaře, který mu dodá med. Tohle heslo zastávají i rumunští výzkumníci z Ústavu pro výzkum a vývoj včelích produktů, kteří získali výtažek z propolisu, jenž byl v zemi následně uznán jako lék. Není to ale pouze Rumunsko, které zařadilo apiterapii (léčba včelími produkty) do řádného lékařského studia, působení medu na lidské zdraví vychvalují i ve Francii nebo v USA – vědci z univerzity v Saint Louis došli na základě prováděné studie k závěru, že melitin (toxin), jenž včelí jed obsahuje, působí na virus HIV. Nám laikům ale stačí, že je med také zdrojem důležitých vitaminů (A, D, K, E), minerálních látek (hořčíku, křemíku, vápníku, železa), bílkovin a aminokyselin, a tudíž je pro náš organismus elixírem zdraví a dlouhověkosti. 

Znali ho už staří Římané

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.